Putin takohet me Lukashenkon në Rusi

Putin takohet me Lukashenkon në Rusi

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe Aleksandër Lukashenko, presidenti i Bjellorusisë janë takuar në Soçi, Rusi.

Lukashenko e kishte parashikuar më parë takimin, duke shpjeguar se do t'i ofronte presidentit rus një plan zhvillimi për gjendjen e bashkimit midis Moskës dhe Minskut, për ta bërë unionin imun ndaj presionit të jashtëm. 

Vendosja e armëve bërthamore ruse në Bjellorusi, do të fillojë pas 7 ose 8 korrikut, kur pritet të përfundojnë punimet e ndërtimit në instalimet e nevojshme. Kështu deklaroi presidenti Vladimir Putin.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Ukraina ka nisur kundërofensivën por pa asnjë sukses! Kievi: Kemi arrestuar rusët që hodhën në erë digën


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Shihet si opsioni i vetëm, Genarro Gattuso pranë firmës me gjigantët e Francës

Shihet si opsioni i vetëm, Genarro Gattuso pranë firmës me gjigantët e Francës