Qytetarët ‘shfrenohen’ në fundjavë, heqin maskat dhe shijojnë kohën dhe lokalet/ E pësojnë 1825 të pabindur dhe 13 administratorë lokalesh

Shqiptarët duket se nuk po i tremben shifrave të larta të të prekurve dhe viktimave nga COVID-19, pasi gjatë fundjavës që lamë pas është gjobitur një numër shumë i madh qytetarësh që nuk kanë mbajtur maskën si dhe 13 administratorë lokalesh që nuk zbatuan protokollet e sigurisë në kohë pandemie, duke mbajtur muzikë të lartë edhe pas orës 20:00.

Sipas njoftimit të policisë janë gjobitur me nga 3 mijë lekë 1 mijë e 825 qytetarë të cilët nuk kanë mbajtur maskë në ambientet publike apo në makina.

Gjithashtu janë shoqëruar për verifikim në komisariate 15 qytetarë, të cilët nuk kanë pranuar të japin mjet identifikimi.

er.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Situata e COVID po rëndohet! Mendoni se duhen mbyllur disa aktivitete tregtare dhe të kufizohet me shumë lëvizja gjatë ditës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Probleme me pasurinë dhe aftësinë profesionale, KPA shkarkon ish-kreun e Gjykatës së Tropojës, Dritan Seci