Radhë të gjata automjetesh në Muriqan dhe Kakavijë, punonjësit e Doganës shpërndajnë ujë të ftohtë për qytetarët

Radhë të gjata automjetesh në Muriqan dhe Kakavijë, punonjësit e Doganës shpërndajnë ujë të ftohtë për qytetarët

Punonjësit e Doganës duke shpërndarë ujë të ftohtë për qytetarët

Sezoni veror sjell gjithmonë fluks të pasagjerëve dhe radhë automjetesh në pikat e kalimit kufitar. Gjatë ditës së sotme, ka pasur radhë edhe në Muriqan të Hanit të Hotit dhe Kakavijë. Punonjësit e Doganës për t’iu ardhur në ndihmë pushuesve që qëndrojnë në makinë derisa t’ju vijë radha për të kaluar, kanë shpërndarë ujë të ftohtë.

“Me përkushtim, profesionalizëm dhe efikasitet të gjitha strukturat doganore në pikat kufitare, po punojnë në funksion të rritjes së intesitetit të pasagjerëve dhe fluksit të turistëve gjatë këtij sezoni veror”, shkruan Dogana Shqiptare.


Lajmi kryesor:

Radha kilometrike e automjeteve në Kakavijë, pas disa orësh pala greke shton një sportel dhe nis punën me procedurë të shpejtuar (VIDEO)


A.M./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Kërcënoi nxënësit në shkollën në Greqi, 42-vjeçarja shqiptare: Më tallën mua dhe djalin tim

Kërcënoi nxënësit në shkollën në Greqi, 42-vjeçarja shqiptare: Më tallën mua dhe djalin tim