Rama: 'KÇK'-ja, organizatë kriminale me imunitet kushtetues

1570617578_rama88.jpg

Për kryeministrin KÇK-ja është një organizatë kriminale me imunitet kushtetues që duhet të dalë para drejtësisë sa më parë me cdo kusht, pasi po bën kërdinë me vendime absurde duke mbrojtur botën kriminale. "Të dy jemi të revoltuar, por ti nuk ke adresë për revoltën ose e ke të gabuar. I the ministres së Financave a kemi fuqi disa që spo ti jap me emra.

Ajo i ka kontrolluar të gjithë, unë nuk merrem me emra, pasi e konsideroj turp të madh të merresh me përgojimin e emrave. Nuk bën vaki në asnjë vend, që njerëz të zgjedhur të shfrytëzojnë foltoren duke marrë nëpër gojë ata që merren me biznes. Nuk ka në këtë vend asnjë, zero që nuk kontrollohet dhe asnjë ngurrim për të marrë më të madhin nëse gjendet me shkelje dhe për ta cuar para ligjit.

Janë cuar në prokurori fakte për miliona euro të grabitura, ku janë? Aty ku ishin para se të kontrolloheshin, pasi KÇK-ja u mori kafen dhe i lëshoi. Nuk jemi të gjithë njëlloj, kjo është përpjekje e atyre që thonë unë i zi jam por do i nxij të gjithë që të mos dukemi. Por flas për një organizatë kriminale me imunitet kushtetues ligjor, prokurorë dhe gjykatësve të korruptuar që e dinë se nuk kalojnë vettingun. Ai rast që solla këtu është një ndër qindra të tjerë. Ai vërtetë ishte drejtues i hipotekës që nuk iu përkul krimit, sikur ka plotë të tillë" tha ai.


Lajmi kryesor:

Rama sulmon prokurorët dhe gjyqtarët e korruptuar: 'Kap çfarë kap' (KÇK) grupi më i madh kriminal, gati ligji special


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?×

Lajmi i fundit

John

Berisha 'hedh në sulm' besnikun e tij, Tritan Shehu-SHBA-së: Lideri historik i PD promotori i Shqipërisë demokratike, u zgjodh nga qytetarët, do jemi bashkë në Kuvend