VIDEO/ Rama po largohej nga salla e Kuvendit, Flamur Noka hedh tymuese drejt kryeministrit! E priti punonjësi i Gardës

Pas miratimit në parim të buxhetit 2024 me 73 vota pro, në mbyllje të seancës, teksa kryeministri Edi Rama po largohej nga Kuvendi, deputetët e Rithemelimit kanë hedhur tymuese në drejtim të tij dhe të ministrave.

Siç shihet nga pamjet, ka qenë deputeti i Rithemelimit, Flamur Noka ai që ka tentuar të godasë Ramën me tymuese, por njëri prej gardistëve ka ndërhyrë duke e pritur. Noka ishte përjashtuar më herët nga seanca për shkak se hodhi tymuese në sallë. 

Kjo ishte paraqitja e parë e Ramës në Kuvend që pas seancës së 12 tetorit, ku pati një interpelancë me deputetin Kreshnik Çollaku pasi ky i fundit i kërkoi një qëndrim më të qartë për sulmin e grupit terrorist serb në Banjskë ku mbeti i vrarë një polic.


Lajmi kryesor:

PS kalon në parim pr/buxhetin 2024 në 5 minuta seancë! Rithemelimi tym e flakë në Kuvend! Rama: Prekën fundin, përdoren nga Berisha


B.V/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Ish-zyrtarja e OSBE-së në Kosovë vazhdon dëshminë në Dhomat e Specializuara në Hagë

Ish-zyrtarja e OSBE-së në Kosovë vazhdon dëshminë në Dhomat e Specializuara në Hagë