Rama publikon mesazhin e qytetarit në Whats'app, zbulon kërkesën që ai ka

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka publikuar në profilin e tij në rrjetet sociale një bisedë me një qytetarë, ku i ka kërkuar ndihmë kreut të qeverisë për të hequr një grumbull me leshterikë. Pas mesazhit, ky problem ka gjetur zgjidhje. Nëpërmjet këtij postimi, Rama ka ftuar qytetarët që të denoncojnë që të gjitha pakënaqësitë që kanë, për të bashkëpunuar dhe kontribuar në qeverisjen e vendit.

Ndërkohë më herët, sa i përket aksionit anti-informalitet, shefi i kabintetit qeveritar ka bërë të ditur se në aplikacion kanë mbërritur 290 denoncime, ndonëse ka vetëm pak ditë që është prezantuar.  

"Ka arritur në 290 numri i qytetarëve që kanë denoncuar abuzuesit, brënda 24 orëve të para të aplikacionit STOP INFORMALITETIT! Shumë faleminderit. 3881 është numri i qytetarëve që e kanë shkarkuar aplikacionin në smartfonin e tyre, gjatë këtyre 24 orëve", shkruan Rama.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento

Komente

 • Pencionisti 2: 23/08/2019 01:45

  Mos u lodh kot o pencionist se Ed Rama e ka shume te veshtire te zbuloje sa para marrin shumica e PENCIONISTEVE

  Përgjigju
 • Durrsaku: 22/08/2019 11:35

  E ka bo me i prish menjen Pullumit qe esht i PD-s.

  Përgjigju
 • Tani: 22/08/2019 08:45

  Si ta kuptojme kete: Si nje zotesi te kryeministrit qe hoqi leshteriket?! Apo kemi nje kryeminister te pazotin qe nuk eshte i afte te zgjedhe njerez te zote per te qeverisur pushtetin lokal. Te pakten ne ne Vlore jemi ne rregull, nuk kemi fare kryebashkiak.

  Përgjigju
  • Maloku i qytetit: 22/08/2019 16:09

   Tregon mungesen e shtetit dhe bashkpunetoret e pazote qe ka vendosur ne te gjitha hallkat. Ne asnje vend te botes kryeministri merret me chat per lirim parkingjesh dhe pastrimesh.

 • Pencionisti: 22/08/2019 02:17

  KAM KAQ KOHE QE PO E KERKOJE ASKUSH NUK PERGJIGJET OSE LUAN RROLIN E SHURDHIT OSE NUK PUBLIKOHEN . E KAM MUABETIN TE MEDJA SA TAKSA KA PAGUAR TRE KRYETARET E PARTIVE KRYESORE NE SHQIPERI PER TE PAKTEN 10 VITET E FUNDITA RAMA BASHA DHE META DUKE LLOGARITUR PASURINE QE KANE VENE PREJ VITESH DUKE PERFSHIRE. FBI PER INVESTIGIME NE BANKAT JASHTE VENDIT INVESTIGIMI PER RAMEN LIDHJA ME ERDOGAN DHE FSHEHJE PARASH NE BANKAT TURKE DHE LOBIMI I BASHES PER PD KU U GJETEN PARATE DHE AJO PUNA E FLORIRIT ME METEN N Q S JANE TE PASTER TE PUBLIKOHEN N Q S KANE FSHEHUR TE ARDHURAT TE BURGOSEN Eshte TURP per ne PENCIONISTET qe akoma jemi te 15000 leke ne muaj

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Aksident në mesnatë në autostradën Levan-Tepelenë, përfundon i përmbysur zetori