Rama pushime në jug me presidentin kroat, i prezanton vlerat historike të Shqipërisë

Rama pushime në jug me presidentin kroat, i prezanton vlerat historike të Shqipërisë

Foto ilustruese

Kryeministri Edi Rama po kalon pushimet në jug të vendit së bashku me familjen. Disa ditë me parë ai u fotografua duke pirë kafen i qetë në fshatin Vuno, ndërsa sot është fotografuar në Gjirokastër, ku ka qenë i shoqëruar nga presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç.

Rama dhe Milanoviç vizituan kalanë e Gjirokastrës, shtëpinë e Ismail Kadaresë dhe pazarin e qytetit.

Presidenti kroat është duke pushuar për disa ditë në vendin tonë, ku përveç detit është duke mësuar dhe shijuar dhe historinë e vendit tonë.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • A. N.: 13/08/2020 23:04

    I shkreti president kroat qe me 5800km bregdet qe ka Kroacia paska ngelur per te pare bregdetin tone me vlerat historike. :)

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

'Më duhet një pushim shumë i gjatë', Adele heq dorë nga muzika?

'Më duhet një pushim shumë i gjatë', Adele heq dorë nga muzika?