Rama shoqëron Alesjon e Aurelin për në shkollë, batuta me kryebashkiakun Suli: O Rakip po rregulloji këto gropa o burrë

Kryeministri Rama mëngjesin e sotëm ka shoqëruar për në shkollën e tyre të re, Alesi Cakonin dhe Aurel Lalën dy të mbijetuarit e tërmetit në Thumanë të cilët për të shpëtuar u hodhën nga apartamentet e tyre. rrugës për në shkollë kryeministri Rama vërejti disa gropa, ndërkohë që nuk i kurseu batuta me kryetarin e Bashkisë së Kamzës, Rakip Sulin, të cilit i tha që të rregullonte gropat në rrugë.

Rama: O Rakip, rregulloje këtë gropat. Dera shkollës me gropa

Rakip Suli: Patjetër.

Edi Rama: Ore patjetër rregulloje, te dera e shkollës me gropa?

Rakip Suli: Na ka lënë shumë gropa ai.

Rama: Na ka lënë shumë gropa po, iku ai.

Suli:  Mbulimi i gropave e do pak kohën e vet. Kur janë shumë gropa.

Edi Rama: Në themele nuk pati gjë?

Drejtori: Jo.

Edi Rama: Vetëm atë gropën atje Rakip.

Rakip Suli: Patjetër po ka lënë shumë gropa ai.

Edi Rama: Lëre shumë gropa, nesër gropa e mbyllur Rakip. E di ti!


Lajmi kryesor:

Alesio dhe Aureli nisin ditën e parë të mësimit në shkollën e re në Kamëz, Rama i shoqëron: Do t'ju ndjek deri në fund!


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?×

Lajmi i fundit

John

6 viktima dhe 136 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit