Rama: Shumë shpejt do të çelet gara për kampusin e ri Universitar te Qytet Studenti

Rama: Shumë shpejt do të çelet gara për kampusin e ri Universitar te Qytet Studenti

TIRANË- Shumë shpejt do të çelet gara për kampusin e ri Universitar! Lajmi është dhënë nga kryeministri Edi Rama, ditën e sotme teksa njofton çeljen e garës për rrugën Milot- Fier. Rama tha se ky është një premtim që u është bërë studentëve, pas lëvizjes së tyre të dhjetorit. Ndërkohë, gara do të çelet gara edhe për ndërtimin e Akademinë e Sigurisë dhe Akademinë e Arteve.

"Me Bashkinë e Tiranës jemi duke punuar dhe shumë shpejt do të fillojëm procesin e garës për kampusin e ri Universitar, për Akademinë e Sigurisë dhe Akademinë e Arteve", tha Rama.

Kampusi i ri universitar është planifikuar të ndërtohet në vendin ku aktualisht ndodhet Qyteti Studenti, do të jenë 11 godina të reja, terrene sportive, mensa si dhe do të ofrohen shërbime të tjera që do t’u vijnë në ndihmë studentëve.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Blinken: Nëse Putin dëshiron, lufta mund të përfundojë nesër

Blinken: Nëse Putin dëshiron, lufta mund të përfundojë nesër