‘Në kryq gjithë godinat që duhen shembur’/ Rama: Të premten inxhinierët shpjegim ku duhet të ketë kujdes (VIDEO)

Ditën e premte do të organizohet një konferencë publike ku inxhinierët dh ekspertët do të paraqesin për publikun informacion dhe raste konkrete, se nga cfarë duhet të kihet shqetësim dhe nga cfarë jo për banesat e dëmtuara. "Edhe e treta në kuadrin e shpërndarjes së ndihmave kemi goxha gatishmëri dhe solidaritet në shumë vende. Në të gjitha kontaktet që kam pasur edhe dje nga grupet e ekspertëve inxhinierë, mbresat nga skuadrat tona janë jashtëzakonisht pozitive.

Grupet e terrenit vijojnë punën, të tjera erdhën dje dhe të tjera pritet që të vijnë për t'u dhënë njerëzve garanci për shumicën dërrumuese të rasteve. Kemi nisur përgatitjet për një konferencë publike ditën e premte. Do t’u japim njerëzve garanci që godinat nuk përbëjnë rrezikshmëri dhe njëkohësisht duhet të vëmë në kryq të gjithë godinat që duhen shembur. 

Dua ta dëgjojnë të gjithë njerëzit që duan informacion të sigurt dhe të vërtetë dhe ajo ata të kanaleve mediatike që vijnë me prurje toksike. Ditën e premte përfaqësues të grupeve të ekspertimit të godinave do të paraqesin për publikun informacion dhe raste konkrete, tipologji për të shpjeguar se nga cfarë duhet të kihet shqetësim dhe nga cfarë jo. Mediat të adresojnë pyetjet te këto grupe në terren, ti kërkojnë dhe ti pyesin". 


Lajmi kryesor:

Humbën familjarët/ Emrat që përfitojnë përjetësisht 100 mijë lekë pension, Rama: Brenda 15 dhjetorit të gjithë të strehuar në hotele (VIDEO)


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bullizmi në shkolla, a mendoni se familja shqiptare po dështon në edukimin e fëmijës?×

Lajmi i fundit

John

'Detoksi' i Bashës me kandidaturat për deputetë