Rama zbulon bisedën me Erdogan: Kemi planin C, nëse 'do të përmbyset bota'

Rama zbulon bisedën me Erdogan: Kemi planin C, nëse 'do të përmbyset bota'

Kreu i qeverisë Edi Rama ka treguar se prej dy javësh është në komunikim të vazhdueshëm me presidentin tuk lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi. Kjo për rastin kur Shqipërisë do t’i duhej të vendoste në zbatim një plan C dhe nëse do të duhej të kërkonte ndihmë, kur asnjë shtet tjetër nuk do të përgjigjej.

Para se të vija këtu kam folur me presidentin e Turqisë, me të cilin jam në kontakt të vazhdueshëm dhe prej 2 javësh kemi vendosur në tavolinën e shtetit turk alternativën, pra një listë me kërkesat në rast se do përbyset bota dhe nuk do ketë asnjë mundësi komunikimi  me askënd. Ne mendojmë që atë gjënë që duhet ta kemi të garantuar për një plan C, ne e kemi të garantuar me Turqinë” tha Rama në opinion.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Piku: 25/03/2020 19:21

  Piku Ti je kokrra e kriminelit dhe ske pikem e dhemshuris

  Përgjigju
 • Zhaku: 21/03/2020 02:57

  Me vjen shum keq per ty Edi Rama se tjan ber shum prob dhe do lodhesh dhe ke me i len te gjitha sa per edroganin ka ber vepra

  Përgjigju
 • Shpresa ke Zoti: 20/03/2020 19:39

  Tu permyst koka ty,kush je ti qe bon plane se e lujte menç kte milet fol mor nji llafe te hajrit.Por rrej rrej se do rritesh paska ngel bota ne doren tate dhe te erdoganit qe i shkatrruat vendet ku jetoni me dhune psikologjike.

  Përgjigju
 • sara: 20/03/2020 14:27

  Mendoj qe i vetmi shtet qe mund te ndihmoj do jet Kina zoti Rama.Duhet te hyni ne kontakt me kinezet dho jo me turqit

  Përgjigju
  • Tirana: 20/03/2020 19:54

   Kines duhet ti bejm bllok per cdo gje si ne mallra edhe ne njerez ne komunikim ne cdo aspekt te jetes ,ishin ata qe na ngaterruan me ket histori cnjerezore .. kinezet ne litar..! Zagaret

 • Spiro: 20/03/2020 14:15

  Ah kur nuk del nji ertogan i forte ..qe te heqi timonin ty..te lumte ty se ne bar ham dhe ty ste heqim...se jemi dele dhe jemi mesuar me bar..po ti do ngelesh i mallkuar dhe ne zjarr do digjesh ne ate bote...

  Përgjigju
 • Sinan Bej Idrizi: 20/03/2020 12:54

  Urdulluk bolldum cengel te Turkia.nuk ka rruge tjeter

  Përgjigju
 • Zhelal Mëziu: 20/03/2020 07:15

  Po plani “D” cfare thote? O Timonier te duhet patente e re se nuk po te ben pune e vjetra...!!!

  Përgjigju
 • Adis: 20/03/2020 06:45

  Kur nuk e kan fituar shtete te tjer qe kan ekonomi me te mir se ne dhe doktora me te pergatitur Shkenctar qe nuk kan arritur akoma ta gjejn ilacin . Si vadh do ta fitojm luften ne me pak pasoja dhe shpejt ?!

  Përgjigju
 • Ton: 20/03/2020 05:42

  C per Circumcision I kena dhan besen Ganiut stambollit, synet romet, katolikt, ortodoksit + Edi jam !

  Përgjigju
 • Iris: 20/03/2020 03:49

  Cili eshte plani C,z .Rama te jemi province otomane e re e <<MUSOLINIT TE VOGEL TE BOSFORIT>>?!

  Përgjigju
  • E.H.: 20/03/2020 07:32

   Pllani Im ishte: Te hame edhe bar e doren te mos ja shtrijme askujt. Por juve nuk ju pelqeu bari qe u dha she ú, e kaluat ne ate te Lazaratit. Ki popull Krenar (dhe pak I dhj... re) e ka te percaktuar ne adn, duhet te haje bar cdo 20-30 vjete.Ben mire per shendetin,dhe te ben Krenar.

 • ollga: 20/03/2020 00:54

  PO po o gomar ,,I ke garantuar leket me erdoganin,,ashtu sic sigurove 500 banesa nga turku,,dhe 200 banesa nga vucici…//

  Përgjigju
 • jani: 20/03/2020 00:52

  PER TE PASUR LIKUJDITET Z,RAMA DUHEN HAPA TE FORTA,,,SEKUESTRO TE GJITHA PRONAT E KRIMINELEVE DHE TRAFIKANTEVE TE DROGES,,,,VAZHDO ME PASURITE E POLITIKANEVE TANE DHE DEPUTETETVE SEKUESTROJA TE GJITHA LLOGARITE BANKARE SE PARATE E POPULLIT JANE,,,,VAZHDO ME BUSINESS- MENET QE NUK KANE PAKUAR TAKSA E TATIME,,EDHE KETYRE SEKUESTROJA TE GJITHA PRONAT+LLOGARITE,,,DHE STIMULO BUJQESINE DHE INDUSTRINE AGRO-PERPUNUESE,,,DHE INDUSTRINE E LEHTE,,PA INDUSTRI NUK DO KESH ekonomi dhe rritje rrogash e pensionesh….po si bere keto shteti yt do shkermoqet nga ana finaciare,,kur sot te gjithe mendojne per tajaren e vet,,,edhe ti duhej te kishe menduar per situata te tilla,, sot duhej te kishe ne arken e emergjencave civile 10 miliard euro...

  Përgjigju
  • Pjerin: 24/03/2020 15:03

   Si do i sekuestroje pasurit e paligjeshme, n'derkoh qe nga ata eshte sot k,minister, nese ky njeri don te beje shtetin te filloje hetimin e te gjith ature qe kan qen te veshur me pushtet nga viti 2000 deri me sot, si prsh, kryetaret e bashkive deri tek me i vogli punojn, si prsh, shefa komisarjatesh deri te me i vogli e shum e shum te tjer, por i lutem shum mos te merret me emigrantet e shkret se edhe nese e kan nje makin te shtrejt e kan me djersen e tyre e jo me djersen e popullit, pra te hetoje te gjith ata qe kan punuar ne shtet, duke i marr gjerat me radh e jo duke dal neper rrug duke tu na kujtuar vetet 97,,,

  • Qytetari: 20/03/2020 08:21

   E vertete eshte ! Dhe ne kushte normale ,aq me teper ne sot,ne bote shtete me zhvillimin dhe kushtet tona kane zhvilluar bujwesine dhe agroperpunimin ,duke nxjerre me tej te ardhura per industrine e lehte.Per me teper ne kemi dhe industrine minerale qe e kemi masakruar me menyren e shfrytezimit.

 • Sulltan: 19/03/2020 23:03

  uroj te mos ndodhe qe te biem ne doren e Turqise. Se dhe ky sulltan salepi yne tek preheri i sulltanit te madh e ka koken

  Përgjigju
 • Xnjxjxjx: 19/03/2020 23:01

  Dhe ke pyeti per kete? Apo ky eshte shteti vete?!

  Përgjigju
 • Hej ta lumsha: 19/03/2020 22:59

  Mor burre shteti Erdogan

  Përgjigju
  • bledi: 20/03/2020 21:10

   ju qe nuk po ju pelqen erdogani ishalla nuk bahet ma keq se kaq se po shkoni e ja lepini bythen gabelit e magjypit vec me shpetu jeten

 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Çfarë fsheh mosregjistrimi i PD-së në Himarë?

Ylli Pata: Çfarë fsheh mosregjistrimi i PD-së në Himarë?