POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'‘Rana e Hedhun’ e papastër'/ Nikolla rrëfen bisedën me kryebashkiakun e Lezhës: Më tha çfarë ke dashur aq larg oj zonjë...

Ish-ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla gjatë takimit me

Gjatë bashkëbisedimit të kryeministrit Edi Rama me qytetarët në Lezhë, ish-ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla kritikoi punën e pushteti vendor dhe shërbimet ndaj qytetarëve. Nikolla zbuloi një bisedë telefonike që ka pasur me kryetarin e kësaj bashkie, Fran Frrokaj gjatë sezonit të verës. Nikolla tha se mori në telefon kryebashkiakun e Lezhës për t’i treguar rreth papastërtive në plazhin e ‘Ranës së Hedhun’, ndërsa përgjigjia e tij e kishte befasuar. Kjo tha Nikolla është një nga arsyet se pse në 30 qershor drejtimi i Bashkisë së Lezhës duhet të ndryshohet. 

“I them kryetarit të Bashkisë se jam te ‘Rana e Hedhun’ dhe ka shumë papastërti. Prita të më thoshte po menjëherë, por më tha çfarë ke dashur aq larg o zonjë. Vota këtu në Lezhë do jetë kuqezi se duam të tranformojmë edhe më shumë Lezhën, se duam edhe më shumë kulturën. Gjithë fjala për t’ju nisur drejt Ramës ishte unë e kam një plan. Lezhjanët janë të mençur e dinë ku është e vërteta ku është puna”, tha Nikolla. 

l.q./Shqiptarja.com
Komento