Rastet e koronavirusit në Kuçovë, Skrapar e Poliçan, infektohen 3 mësues e 1 nxënës!

Foto ilustruese

Gjatë 24 orëve të fundit në Kuçovë, Poliçan dhe Skrapar u raportuan 3 mësues të prekur me COVID në gjimnaze e 9-vjeçare dhe 1 nxënës.

Gjithashtu në rastet e raportuara u shënuan dhe 1 punonjës i OShEE-së, 1 punonjës bashkie në Skrapar dhe 2 punonjës të ujësjellësit në Poliçan.

Rastet me COVID në Kuçovë, Skrapar dhe Poliçan:

Kuçovë

-1 punonjës në fasoneri.

-1 mësues dhe 1 nxënës në Gjimnazin "5  Tetori".

-1 mesuese në shkollën 9-vjeçare "Deshmoret e kombit".

-1 punonjës i OSHE-së.

-1 polic i Komisariatit të Policisë Kuçovë.

Poliçan

-2 punonjës Ujësjellësi.

-1 mësuese në një shkollë 9-vjeçare.

Skrapar

-1 punonjës bashkie.


Lajmi kryesor:

COVID në Shqipëri/ Shifra të larta me koronavirus, 525 raste të reja dhe 12 viktima në 24 orët e fundit! Humb jetën infermieri në QSUT! Kryebashkiakja e Patosit rezulton pozitive!


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

John

Dixhitalizohen lejet e qëndrimit për të huajt! Policia hap garën për tender: Lejet të sillen në formatin e kartës së identitetit