Reforma zgjedhore/ Rama: Ta bëjmë me dy shkallë! Opozita e re: Harroje! (VIDEO)

Gjatë fjalës në Kuvend kryeministri Rama i propozoi opozitës së re qëndrimin e tij për miratimin e reformës zgjedhore sikur ka deklaruar më parë, me dy shkallë, fillimisht rekomandimet e OSBE-së pasi janë kusht për negociatat, ndërsa më pas sistemi dhe pikat e tjera, por u kundërshtua nga opozita e re.

"Të bëjmë reformën zgjedhore me dy shkallë, të kalojmë rekomandimet e OSBE-së në komision....(zhurmë nga salla nga opozita e re harroje, harroje) që kur kam ardhur këtu kam dëgjuar shumë njerëz që thonë harroje, ndërkohë që janë harruar ata. Një njeri i vetëm e ka të drejtën që të ndërhyjë sa herë të dojë, vetëm 'mbreti' atje, jo republikanë. Gjithsesi kjo është ajo që mund të bëjmë deri kur të vijë dita e shpalljes së Monarkisë me Naltmadhinë 'Gjuzi i Parë'" tha ai.


Lajmi kryesor:

Rama sulmon prokurorët dhe gjyqtarët e korruptuar: 'Kap çfarë kap' (KÇK) grupi më i madh kriminal, gati ligji special


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Gumenicë të Vlorës, Nënkolonel Muka për Report TV: S'ka banesa të djegura në këtë fshat, banorët u evakuuan të gjithë! Era në disfavorin tonë, shpresojmë të mos riaktivizohet vatra