Renditja/ AF Elbasani dhe Partizani barazojnë 1-1, 'Demat' në krye të Superligës! Skënderbeu del me tri pikë nga Ballshi

Goli i Agim Zekës

Superliga shqiptare e futbollit mbylli javën e nëntë, ose thënë ndryshe fazën e parë. Të diel AF Elbasani barazoi 1-1 kundër Partizanit, ndërsa Skënderbeu fitoi 0-1 në Ballsh me Bylisin. Pas kësaj jave, Partizani kryeson renditjen me 16 pikë, një më shumë se ndjekësit e Egnatias.

Në "Elbasan Arena" pritej një përballje e fortë dhe diçka e tillë ndodhi, me AF Elbasanin dhe Partizanin që luftuan deri në momentet e fundit. Përballja u hap në minutën e 23-të, me Agim Zekën që zhbllokoi shifrat për "Demat e Kuq". Heshtje në stadium, ndërsa goli i barazimit te vendasit nuk vonoi shumë. Ishte Blaise Tsague që barazoi në të 36 minutë. Paçka rasteve dhe nervave, skuadrat ndanë nga një pikë.

Në "Adush Muça" të Ballshit, Bylisi vendas u mposht 0-1 nga Skënderbeu. Goli i Rashicës në minutën e 82 bëri që korçarët të dilnin me pikët e plota dhe të merrnin frymë pas disa javësh "jo", ndërsa Bylis "zhytet" në fundin e ftohtë.

Ora 20:40
Spikat Vllaznia - Partizani dhe Egnatia - Dinamo, kalendari i javës së 10-të në Superligë

Superliga shqiptare mbylli këtë të diel fazën e parë, ndërsa skuadrat po mendojnë për ndeshjet pasardhëse. Raundi i dhjetë nis të premten e 25 tetorit me tre sfida, ku spikat Egnatia - Dinamo. Ndërkohë që Tirana pret Laçin në 17:00, megjithëse mund të kemi ndryshime në orar për shkak se nuk ka ende një stadium të përcaktuar.

E shtuna vijon me duelin AF Elbasani - Skënderbeu në orën 17:00, për t'u përmbyllur në "Loro Boriçi" me Vllaznia - Partizani, ndeshje që është programuar për në orën 19:30.

• Coni: 20/10/2024 20:13

Edhe Erion Brace te ishte albiter do kishte dhene golin ne min 92 apo penalltine ne min 94 Rrofte partia

E kujt është përgjegjësia për kaosin në Kuvend?

×

Ish-deputeti Jurgis Çyrbja lë qelitë e Durrësit, vendoset në Bllokun e Sigurisë në Tiranë