Rikonfirmohet Infantino, merr mandatin e 3 si president i FIFA-s: Zgjerova Kupën e Botës dhe rrita të ardhurat!

Rikonfirmohet Infantino, merr mandatin e 3 si president i FIFA-s: Zgjerova Kupën e Botës dhe rrita të ardhurat!

Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino

Gianni Infantino është zgjedhur për herë të tretë rradhazi president i FIFA-s. Italo-zvicerani ishte kandidati i vetëm, ndërsa drejton institucionin më të madh botëror që prej vitit 2016.

Menjëherë sapo u zyrtarizua Infantino deklaroi se ‘është nder dhe privilegj të drejtoi FIFA-n. Ka njerëz që më duan shumë dhe të tjerë që më urrejnë, por unë iu garantoj se i dua të gjithë. Do vazhdoj t’ju shërbej çdo ditë. Premtuam një Kupë Bote më të zgjeruar dhe ia dolëm. Premtuam më shumë të ardhura dhe ia dolëm, pasi besimi te sponsorët është rritur’,-përfundoi Infantino.

Ai është pasuesi i Sep Blatter, i cili u largua pas skandalit të korrupsionit që shpërtheu në FIFA.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen