Rikthehet të mërkurën ora 21:00 në Report TV sondazhi i Piepolit për 14 majin! Në fokus Vlora, Himara, Korça dhe Dibra

Të mërkurën në 26 prill vjen sondazhi i katërt i Institutit prestigjioz Piepoli në bashkëpunim me Report Tv për zgjedhjet lokale të 14 majit.

Instituti italian Piepoli që parashikoi saktë 4 zgjedhjet e fundit në Shqipëri rikthehet me sondazhin e radhës, me fokus 4 bashki të tjera. Cilat janë shqetësimet dhe prioritetet e qytetarëve në bashkinë e Vlorës, bashkinë e Himarës, Bashkinë e Korcës dhe në Bashkinë e Dibrës. Gara për kryetarin e Bashkisë dhe kush është sot kandidati më i preferuar i qytetarëve në Vlorë, Himarë , Korçë dhe Dibër? Rezultatet e sondazhit të katërt të institutit Piepoli të mërkurën ora 21 në emisionin Repolitix.

Me afrimin e zgjedhjeve të 14 Majit duke filluar nga e mërkura e 29 marsit u rikthyen në ekranin e Report Tv edhe sondazhet parazgjedhore, në bashkëpunim me institutin italian Piepoli për të pestin proces zgjedhor radhazi. Pas parashikimit të saktë të të gjitha zgjedhjeve në Shqipëri që prej vitit 2015 rrugëtimi prej 6 sondazhezh gjithsej vazhdon këtë të mërkurë.

Këtu mund të gjeni rezultatet e 3 sondazheve të para
SONDAZHI 1

SONDAZH 2
SONDAZHI 3

B.K./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE