'Robo hajde këtu!' Atentatori i kryeministrit sllovak, një poet 71 vjeçar në pension! Çfarë deklaroi para sulmit

'Robo hajde këtu!' Atentatori i kryeministrit sllovak, një poet 71 vjeçar në pension! Çfarë deklaroi para sulmit

 

Një shkrimtar 71-vjeçar sllovak i quajtur Juraj Tsintula është autori i sulmit të kryeministrit sllovak Robert Fico bëjnë të ditur mediat vendase

Robo, hajde këtu!" mësohet të ketë thënë ai para se të qëllonte drejt kryemistrit, raporton media sllovake Pravda.

I lindur në 1953 autori themeloi një klub letrar së bashku me të tjerët në vitin 2005, të cilit ai qëndroi në krye të tij deri në vitin 2016. 71 vjeçari është edhe autor i tre përmbledhjeve me poezi, dhe anëtar i Shoqatës së Shkrimtarëve Sllovake.


Lajmi kryesor:

Sllovaki/ Atentat Kryeministrit Robert Fico, në gjendje të rëndë për jetën! Arrestohet autori, një poet në pension! VIDEO e sulmit


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Befasi nga mesfushori i Real Madrid, Toni Kroos tërhiqet nga futbolli pas Europianit 2024

Zyrtare/ Befasi nga mesfushori i Real Madrid, Toni Kroos tërhiqet nga futbolli pas Europianit 2024