Rostov, robërit e ISIS-it u vranë dhe pengjet u liruan

Rostov, robërit e ISIS-it u vranë dhe pengjet u liruan

Foto: Oficerët që u morën peng nga ISIS,16 qershor 2024

Të paktën dy nga gjashtë të burgosurit e ISIS që morën peng dy roje burgu rusë në një qendër paraburgimi në rajonin jugor të Rostovit janë vrarë nga forcat speciale ruse. Lajmin e bën të ditur agjencia e lajmeve ruse Interfax.

Ndërsa dy oficerët e burgut u liruan dhe nuk u lënduan.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Konferenca e Paqes në Zvicër, deklarata përfundimtare: Respektoni integritetin e Ukrainës


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Balla prezanton Projekligjin ”Për Policinë e Shtetit

Balla prezanton Projekligjin ”Për Policinë e Shtetit": Synimi themelor, reformimi dhe ngritja në një nivel tjetër të Policisë së Shtetit