Rovena Dilo sulmon gazetaren e RTSH-së: Thotë ‘filëm’, i ulërisja injorantes, tani...

Këngëtarja Rovena Dilo

Këngëtarja e njohur Rovena Dilo, ka reaguar në Facebook, lidhur me një “incident” që sipas saj, i ndodh sa herë që shikon gazetarë në televizion. Kësaj here, Dilo është ndalur tek një nga gazetaret e RTSH-së që sipas saj nuk shqipton dot saktë në televizion fjalën “Film”. Këngëtarja thotë se në fillim e merrte me të qeshur këtë cilësi gazetarësh, ndërsa sot i lutet Zotit.

“Nuk e di si reagon dikush kur dëgjon gazetarë në ekranet televizive, psh në TVSH, të thotë filëm dhe s’di të thotë film…sepse unë s’di më ç’të bëj! Në fillim qeshja, pastaj shaja, më vonë i ulërisja injorantes… tani i lutem Zotit të na shpëtojë…”, shkruan këngëtarja.

Dilo nuk e ka bërë publik emrin e gazetares në fjalë, por komentet që shoqërojnë shkrimin reflektojnë më së miri irritimin e këngëtares.

Reagimi i plotë i Dilos:

 • Sondazhi i ditës:

  Radhët e gjata në pikat e kalimit kufitar. Përgjegjësi e kujt?

Komento

Komente

 • Aliu: 02/08/2018 11:04

  Thap thup o Rovena thuthuqja.

  Përgjigju
 • Melamini: 02/08/2018 10:47

  Rovena si eshte ajo fjala me mire te dish se te k.... se e harrova po cfare lodhesh me ate te shkreten kur tere shoqeria jone degjon kenge te zhargonit : ma shume lek ma shume ku... ma shume droge apo : kolumbiana ha ha shume e forte marihuana ha ha cfare i kerkon llogari asaj te gjores perse nuk thote film po filem. ne si shoqeri jemi drejt bjerrjes dhe drejt kafsherimit te saj perderisa nuk ngreme zerin ndaj ketyre palo kengetarave po u japim like ne youtube kercejme me kenget e tyre ne shkuma party apo diskoteka i promovojme neper TV e portale nderkohe qe po na helmojne kalamajte me helmin e tyre .

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Kapen 15 emigrantë në Tepelenë, 3 dërgohen në spital, shfaqen probleme shëndetësore