Rrahu dhe përdhunoi shqiptaren 7 herë, zbardhet biseda e 35-vjeçarit bullgar me nënën: Duhet ta kisha bërë me kohë, ti e di më kërcënonin disa shqiptarë dhe u bëra me nerva

Autori

“Duhet ta kisha bërë me kohë, ti e di që disa shqiptarë më kanë kërcënuar”, këto ishin fjalët që i tha në telefon nënës së tij, 35-vjeçari bullgar i cili përdhunoi 50-vjeçaren shqiptare në Greqi, 1 muaji më parë.

Teksa policia greke po e kërkonte 35-vjeçarin për ta vënë në pranga dhe ai fshihej, i ka telefonuar së ëmës e cila e tronditur e merr në pyetje lidhur me ngjarjen që ndodhi. 

Një pjesë e bisedës mes autorit dhe nënës së tij:

Nëna: Më dëgjon? Të pret burgu, të gjithë po kërkojnë për ty. Cfarë bërë kështu e di?

Autori: Po e di! Duhet ta kisha bërë shumë kohë më parë këtë.

Nëna: Pse?

Autori: Ti se di se çfarë numrash më bënte ajo mua. Ti e di që më kërcënonin disa shqiptarë, më kërcënonin shqiptar. Ajo këtë po priste.

Nëna: më dëgjo e gjithë Greqia po kërkon për ty! Çdo ditë nëpër lame po të kërkojnë, poshtë shtëpisë ka kamera, janë futur n shtëpi për të gjetur shënjat e gishtave, do të shkosh në burg dhe nuk e di se si do durosh.

Autori: Qetësohu nënë, unë jam lag. Nëse nuk më gjejnë pëe 3 muaj kjo do të anulohet.

Nëna: Në internet shkruhet që ti bërë të njëjtën gjë 7 herë, nuk dija çfarë të bëja dhe i dhashë numrin tënd.

Autori: Kë numër dhe këtë? Duhet të kishe dhënë atë të vjetrin.

Nëna: Kujdesu për vetën të lahesh sepse unë nuk mundem më, nuk mund të duroj dot më babai pësoi infarkt në zemër! Çfarë më bërë kështu, desh vdiqa dje.

Autori: Isha me nerva dola e kapa e rraha. Nuk e përdhunova thjeshtë e kam rrahur keq fare

Nëna: Thuhet që e përdhunove 7 herë.

Autori: Nuk e beson njeri, sepse nuk ka dëshmitarë, pa dëshmitarë nuk do ta besojnë.

Nëna: Fshihu mirë sepse unë nuk të ndihmoj dot, nëse e bëjë do më kapin edhe mua.

Ngjarja ndodhi afërsisht një muaj më parë, teksa 50-vjeçarja po pastronte në pallatin në të cilën ishte e punësuar.

Ishte një ditë e zakonshme pune për 50-vjeçaren, por gjithçka ndryshoi kur 35-vjeçari bullgar e tërhoqi, e dhunoi dhe më pas e përdhunoi 7 herë në apartamentin e tij, ku gruaja shqiptare qëndroi për disa orë pavarësisht përpjekjeve për të shpëtuar.

Kur ajo arriti të dilte, menjëherë i është drejtuar komisariatit më të afërt për të denoncuar momentet e tmerrit që përjetojë.

Por kur policia mbërriti në apartamentin e bullgarit, ai kishte ikur...

Tashmë autori është në pranga dhe do të vuajë pasojat e veprimit të tij të pashpirt.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë braktisur nga shteti efektivët e policisë në luftën ndaj krimit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vjosa, menaxhimi ndërkufitar i ujërave, OKB: Shqipëria dhe Greqia të shohin mundësinë e bashkëpunimit