COVID lë në shtëpi 80 mësues në ditë! Rreth 5 mijë fëmijë munguan në javët e para të shkollës

TIRANË- 80 mësues kanë munguar për ditë në shkollë në tre javët e para mësimit për shkak se janë prekur me COVID-19 ose janë persona të dyshuar të cilët duhet të vetëkarantinohen. Shifra bëhet e ditur nga burime për gazetaren e Report Tv, Doris Sallaku.

Ministria arsimit ka në dispozicion 1000 mësues për zëvëndësime.

Pasiguria dhe frika se çfarë mund të ndodhte me hapjen e shkollave ka lënë në shtëpi në javët e parë të shkollës 5 mijë nxënës të cilët nuk e nisën si çdo herë tjetër këtë vit mësimor. Ndërkohë, mësohet se në total rreth 40 fëmijë janë të vetëkarantinuar.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Dilemat që nuk zgjidh 11 dhjetori