Rrufeja vret 250 krerë bagëti, dele e dhi, në Mirditë, shpëton çobani (VIDEO)

250 krerë bagëtish të imta, dele, dhi, keca e shqerra kanë ngordhur pasi rrufeja ka goditur tufën e tyre në fshatin Zaj të Mirditës. Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme ku vendi u përfshi nga një stuhi shiu, bubullima e rrufe. Fatmirësisht ka shpëtuar çobani Prena Buruku, i cili nuk ka mbetur i lënduar.

Dëmi ekonomik është i madh, ndërsa bagëtitë e ngordhura janë ende në mal, pasi autoritetet përkatëse nuk kanë shkuar për t’i groposur.

1623489505_kafshet.jpg

1623489515_KAFSHE.jpg

Bagetite e vrara nga rrufeja

I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge