Shkëputet shkëmbi te Syri i Kaltër, plagosen një turist grek dhe një izraelit

Guri i rrëzuar

Dy turistë janë plagosur te Syri i Kaltër në Sarandë si pasojë e shkëputjes së një shkëmbi. Njëri prej turistëve që u plagos është grek ndërsa i dyti është nga Izraeli. Turisti grek që u plagos është Stilianis Bebis 47-vjeç, ndërsa izraeliti është Almog Atia 23-vjeç.

Turistët e plagosur fillimisht janë dërguar menjëherë në spitalin e Sarandës për ndihmë mjekësore, më pas greku është transportuar drejt vendit të tij për mjekim më të specializuar, ndërsa izraeliti në spitalin e Traumës në Tiranë.

Foto nga vendi i ngjarjes

m.v./d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    "Lufta" ndaj COVID-19/ A mendoni se duhet të bëhen më shumë testime?

Komento