Zyrtarizohet partia 'Thurje', Hajdari iu 'shtrin' dorën qytetarëve: Shqipëria është e pasur por e vjedhur! Pas 30 vitesh ka shpresë

Një tjetër parti politike është zyrtarizuar pasditen e sotme. Ajo është Partia Thurje. Lëvizja politike u prezantua nga deputetja e Rudina Hajdari dhe anëtarët e tjerë të "Thurjes". Ata kanë bërë një ftesë për bashkim ndaj çdo shqiptari që ndien për t'u shkëputur përfundimisht nga kjo klasë politike që ndodhet aktualisht.

Hajdari u shpreh se shqiptarët janë të pasur, por të vjedhur nga politika. Pas 30 vitesh sipas saj më në fund ka shpresë por ajo që duhet është bashkimi.

Drejtuesi i nismës "Thurje" Endri Shabani gjatë prezantimit të ideve të kësaj partia tha se çdo deputet kriminel duhet të zëvendësohet me pedagogë. Kjo është partia e tretë që krijohet javët e fundit pas partisë së Jozefina Topallit dhe Myslim Murrizi.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 18:31
Shabani: Të largojmë nga parlamenti çdo kriminel që na qeveris

Drejtuesi i nismës "Thurje" Endri Shabani gjatë prezantimit të ideve të kësaj parie ka deklaruar se ka ardhur koha që sipas tij ti rikthejmë legjitimitetin parlmentit, duke larguar çdo kriminel që na qeveris për të zëvendësuar me pedagogë.

"Nuk i meritojmë këta që na kanë qeverisur. Çdo kriminel që qeveris sot në parlametnt ta zëvendësojmë me një pedagog të aftë. Që të kemi një parlament që është i mbushur me njerëz të lirë dhe të aftë. Duam ti rikthejmë legjitimitetin parlmentit. Se nuk jemi ne ata që mendojmë se Shqipëria nuk bëhet, ne mendojmë se Shqipëria bëhet nëse bëhen bashkë shqiptarët e ndershëm. Midis dy rrugëve sot kemi zgjedhur rrugën më të vështirë. Më mirë të hhumbasësh duke qenë në anën e drejtë të historisë sesa të shesësh shpirtin", tha Shabani.

Ora 18:30
Hajdari iu 'shtrin' dorën qytetarëve: Shqipëria është e pasur por e vjedhur! Na u bashkoni

Deputetja Rudina Hajdari dhe anëtarët e tjerë të "Thurjes" po bëjnë një prezantim të partisë dhe të të ideve të skuadrës. Ajo ka deklaruar se Shqiptarët janë të pasur por të vjedhur. Pas 30 vitesh sipas saj më në fund ka shpresë por ajo që duhet është bashkimi.

"Më në fund pas këtyre 30 viteve të gjata sot ka shpresë sepse shpresën tonë nuk na e vjedhin dot. Shqipëria sështë aspak një vend i varfër siç kanë dashur ta bëjnë gjatë këtyre viteve. A mund të themi se ne jemi një vend i varfër, kur ne krahasohemi me Norvegjinë. Ka dy bregdete për tu pasur zili. Ka fushën e naftës më të madhe, ka burime të stërmëdha të kromit më të lakmuara.

Jemi të pasur por të vjedhur, por shpresën tonë nuk na e vjedhin dot. Ata janë pasuruar dhe kanë avancur me jetën e tyre. Por Shqiptari ka mbetur në vend numëro. Shpresa është në këtë sallë sot.

Shpresa është te bashkimi unë sot.  Na duhet bashkimi, lajmi i mirë është se bashkimi ka nisur. Naj po iu shtrij dorën. Ka shpresë dhe shpresën nuk na e vjedhin dot", tha Hajdari.

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duken të drejta kritikat e kryeministrit Rama ndaj BE për vaksinën?

Komento

Komente

 • Genci: 29/11/2020 16:22

  Me kete veprim qe ju beni Ramen do ta shohim edhe per 12 vite te tjera .Beuni bashke per te rezuar Ramen si e keqja e KOMBIT pastaj beni kopeticion kush eshte me I pershtatshem te udheheqe qeverine

  Përgjigju
 • Temi: 29/11/2020 15:48

  Te vetmen gje qe duhet te bej z. Rudine eshte te mbaj koken ulur dhe te kerkoje falje shqiptareve ne emer te familjes. Kjo ben si naive, nuk kupton se c’perfaqeson familja e saj!! Edhe gurret e rruges e dine. Mendon se njerezit jane budallenj. Lere qe dhe vete eshte e paafte, e paartikuluar, e pa kapacitet intelektual. I ka kuptuar benefitet qe do ti jape pushteti. Nuk na ndahen keto vemje, fat i keq i ketoj vendi. La NY qe te vazhdoje stafeten e te jatit dhe nenes se saj. Nuk do kete dhe keshilltare te mire??

  Përgjigju
 • Turi: 29/11/2020 15:00

  Bravo shabani,,te paren largo ate hajdarin qe e ke ne parti,,se prinderit e saj me vjefhje e kane bere pasurine...

  Përgjigju
 • Marsi: 29/11/2020 12:06

  Ka te drejte Rudina se ka 30 vjet qe hengri e ema tani do filloj kjo per 30 vitet e ardhshme.

  Përgjigju
 • Ina: 29/11/2020 11:45

  Per cfar ka ardh kjo nga Amerika per popullin?hahaedhe kjo me vjedh si te tjeret ,ne fakt kjo vjen nga nje familje e ndershme haha,si u pasurua famija e saj te gjithe ato prona ku i gjeti.Ikni moj se na neveritet

  Përgjigju
 • Ma n’fund!: 29/11/2020 10:44

  Bravo Rudina, je zeri dhe fryma e te rese, lere se cthone injora tet dhe debilat partiak qe vetem pine raki, bejne llogje dhe luajn domino. Ti dhe brezi yt jeni e ardhmja. Populli te do dhe mezi pret te te votoje. Llapaqenet le te bejne sehir. Nuk eshte faji yt pse vjen nga familje e keqe..provojua njerezve qe ti lufton per popullin. Forca!!!

  Përgjigju
  • Per ma n fund: 29/11/2020 15:28

   Si the ska faj kjo qe e ema ishte hajdute? Ahahah. Po te jesh shqiptar e di fjalen e urt qe dardha bie nen dardh ose ose kur martoheshin ropt me par thonin vajzes shifi te emen. Po rrodhi nga familje bushtrash bushter do jet po rrodhi nga familje hajdutesh hajdut do jet ene vet.ne ket rast kjone ka plaken ene buce ene hajdute ose me mir shifi kirin te vellain njesoj si baba vet esht rrot k..

  • Miku: 29/11/2020 11:41

   Vellai dhe Nena e Rudinës po bejne pushime ne Maldive me parate e vjedhura nga ty nga une e te tjere nderkohe ti s'ke nje kile mish ne frigorifer

 • Gjergj: 29/11/2020 08:51

  Zonja hajdari ka shume te drejt me fjalet qe thote se è emba e kompania bela verte jane lodhur Duke vjedhur per 30 vite dhe tani e ka radhen ajo per 30 vite te tjera ikni moj p... na zhdukuni nga shiperia

  Përgjigju
 • Beqo: 28/11/2020 23:33

  V... K...n edhe po nuk fitoi do marri lek nga shteti

  Përgjigju
  • Igor: 29/11/2020 07:41

   Jo nga shteti por nga taksapaguesit te varfer,krejt keta hajdute ne fillim flasin fjale te embla qe don te thote ju falenderojme qe me pranuat qe tju vjedhe ,krejt keta e meritojne koshin e mbeturinave.

 • pap: 28/11/2020 22:03

  Nuk i'a vlen asnje fjale me shume se sa: "Veshtroj dhe degjoj i habitur qenie te tilla"!!!!!

  Përgjigju
  • Respekt: 29/11/2020 08:54

   Këto janë qeniet e lul halabakut, të paguar/a për këtë njollosje

 • Votusi: 28/11/2020 21:43

  Zj Hajdari nuk gjetet dote ne alfabetin dhe fjalorin e bukur shqiptar te venjes emerit partise tuje Thurje Cdote thote thurje? Ne shqiptaret thurje e kuptojme keshtu Nje vathe baktish thuret me gardh ose tela me gjemba te mos dalin baktit.Pse nuk ja vut emerin partia e Leshit Edhe per gjykatat shqiptare eshte turpe qe regjistrojne emblema te tilla partisje qe ule vlerat politike e nje partije politike serjoze.

  Përgjigju
 • Turi: 28/11/2020 21:26

  Ti moj vajze je shkolluar ne USA me parate e vjedhura nga nje kriminel letyre si yt ate e nje grabitese k....ve si jot eme.Nuk me dukesh personi i duhur per keto lloj diskutimesh .

  Përgjigju
  • Driti: 29/11/2020 00:15

   Ma mire se e ke thane nuk ka

  • Niko: 29/11/2020 00:01

   Ma mire se e ke thane nuk ka ku te shkoje.

 • life: 28/11/2020 21:11

  doja te komentoja por ne komentet qe lexova ishte dhe mendimi im,pra shqiptaret jan zgjuar dhe shumica nuk shkojn te qorruar ne drejtm te partive.

  Përgjigju
 • TTT: 28/11/2020 20:57

  Hahaa vajza injorante e nje hajduteje me damke nga fshati dhe e nje banditi me damke nga mali veteshpallet "sheronjese". Shko moj shushunje bej ndonje pune

  Përgjigju
 • Mashkullori: 28/11/2020 20:41

  Nuk dua te ngateroj kete zonjen Hajdari,per asgje,sepse eshte e re ne politike>Por,nje keshille dashamirese do ja beja: Hiqe ate fjalen vjedhje nga fjalori qe te jesh e besueshme per cdo gje tjeter qe do te kerkosh ne emer te partickes tende. Yt ate ishte hajduti me i madh dhe zjarvenesi i pare ne Shqiperi.Ne cdo qytet qe shkonte,bastiseshin magazina dhe objekte e te nesermen gdhiheshin te djegura per te humbur gjurmet... Mamaja jote,u sikteris nga vetingu,sepse nuk kishte ngren si miu,por si nje lubi dhe nuk mundi te justifikonte pasurite [prallore ne monedha dhe apartamente.Me rrogen e nje gjykatese nuk mund te blije vetem nje apartament e jo me dhjetra qe ka ajo... Prandaj per kete teme mbaje koken ulur dhe shko me flamur tjeter perpara...

  Përgjigju
 • Refat Lala: 28/11/2020 20:06

  Ore mire beni ju qe beni parti po ishalla nuk ju kane vene ndonje litar ne hunde. Po nuk besoj se ka shprese nga familja juaj hajdute dhe kriminele moj cupe je e pa besueshme.

  Përgjigju
 • FATMIRI: 28/11/2020 19:53

  KE TE DREJT MOJ BIB QE SHQIPERINE 30 VJET E KAN VJEDHUR KRYE HAJDUTJA ESHTE JOTEM QE KE NE SHTEPI SHKOLLEN QE BERE ME LEKET QE KA VJEDHUR MAMAJA SE SKISHIT BREK NE BYTH FYÇKE

  Përgjigju
  • Niko: 29/11/2020 00:14

   Pse mos te paguajne femijet per prinderit. Po ata femijet tane qe skemi leke per ti derguar ne shkolla te shtrenjta apo ne spitale te shtrenjta qe nuk e shijojne aspak jeten e tyre se i duhet te punojne qe te vegjel pse duhet te paguajne ata.

  • Niko: 29/11/2020 00:06

   Ke te drejte mos paguajne femijet per prinderit. Po ata femijet tane qe ngelen fukarenj se skemi lek ne per ti derguar ne shkolla te shrenjta dhe perfundojne ne pune te rendomta pse duhet te paguajne ata.

  • Pjeter: 28/11/2020 20:20

   Bravo,te vjedhesh pasurine direkt,apo te lirosh hajdutet qe vjedhin pasurine e shqiptareve,kundejt parave qe kriminelet te fusin ne xhep,eshte e njejta gje.Kjo Rudina,mund te jete e drejte si person,nuk ka pse te vihet ne dyshim,femijet nuk duhet te paguajn gabimet e prinderve,por,ngelet dhe nuk harrohet handikapi qe, e ema,nuk kaloi vetingun,per arsye qe pasuria e saj nuk kustifikohej,dhe ajo pasuri eshte perdorur per shkollimin e se bijes,dhe nuk eshte cudi,qe neser duhet te pergjigjet per korrupsion.×

Lajmi i fundit

John

Pollo te ‘5 Pyetjet’: Kritikat e Ramës ndaj BE për vaksinën të rrezikshme për vendin! Roli si ndërmjetës mes Greqisë e Turqisë, propagandë (VIDEO)