Shabani: Të largojmë nga parlamenti çdo kriminel që na qeveris

Endri Shabani

Drejtuesi i nismës "Thurje" Endri Shabani gjatë prezantimit të ideve të kësaj parie ka deklaruar se ka ardhur koha që sipas tij ti rikthejmë legjitimitetin parlmentit, duke larguar çdo kriminel që na qeveris për të zëvendësuar me pedagogë.

"Nuk i meritojmë këta që na kanë qeverisur. Çdo kriminel që qeveris sot në parlametnt ta zëvendësojmë me një pedagog të aftë. Që të kemi një parlament që është i mbushur me njerëz të lirë dhe të aftë. Duam ti rikthejmë legjitimitetin parlmentit. Se nuk jemi ne ata që mendojmë se Shqipëria nuk bëhet, ne mendojmë se Shqipëria bëhet nëse bëhen bashkë shqiptarët e ndershëm. Midis dy rrugëve sot kemi zgjedhur rrugën më të vështirë. Më mirë të hhumbasësh duke qenë në anën e drejtë të historisë sesa të shesësh shpirtin", tha Shabani.


Lajmi kryesor:

Zyrtarizohet partia 'Thurje', Hajdari iu 'shtrin' dorën qytetarëve: Shqipëria është e pasur por e vjedhur! Pas 30 vitesh ka shpresë


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duken të drejta kritikat e kryeministrit Rama ndaj BE për vaksinën?×

Lajmi i fundit

John

Pollo te ‘5 Pyetjet’: Kritikat e Ramës ndaj BE për vaksinën të rrezikshme për vendin! Roli si ndërmjetës mes Greqisë e Turqisë, propagandë (VIDEO)