Rusia në krye të Këshillit të Sigurimit, Zelensky: Absurde, tregon dështim total të institucionit

Rusia në krye të Këshillit të Sigurimit, Zelensky: Absurde, tregon dështim total të institucionit

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha se ishte absurde që Rusia mori presidencën e rradhës të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, duke shtuar se kjo tregon "dështim total" të institucionit. 

“Fatkeqësisht kemi lajme absurde dhe shkatërruese. Reforma është padyshim e nevojshme për të parandaluar që një shtet terrorist dhe çdo shtet tjetër që dëshiron të jetë terrorist të shkatërrojë paqen”, tha ai.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Rusia në krye të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, Kievi: Turp, goditje e rregullave ndërkombëtare! Zelensky: Lideri kinez po heziton, pres përgjigje për bisedimet me të


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Egnatia shkruan historinë, mposht Tiranën dhe fiton Kupën e Shqipërisë! 120 minuta lojë në Elbasan

VIDEO/ Egnatia shkruan historinë, mposht Tiranën dhe fiton Kupën e Shqipërisë! 120 minuta lojë në Elbasan