Sali Berisha vjen në selinë e PD-së, pritet me duartrokitje: 44 mijë shkarkuan pengkryetarin Basha, i padenjë për këtë detyrë

 

Sali Berisha vjen në selinë e PD-së, pritet me duartrokitje. 

"Një përshendetje të përzemërt për të gjithë demokratët të cilët firmosën sot më 18 dhjetor në një akt madhor në një monument madhështor të lirisë së pluralizmit politik referendumin e parë të thirrur nga anëtarësia e një forcë politikë e Shqipërisë, por mundet edhe më gjerë të Europës, ndaj dua të përulem me nderimin më të madh, para rreth 44 mijë demokratëve që sot vendosën me votën e tyre në mënyrën më plebishitare largimin e peng, jo Basha por Brava ik nga drejtimi përfundimtar i forcën politike, ky është ndëshkimi më i merituar që një person i denjë për detyrë, që detyrën më të lartë e shfrytëzon për pazare personale dhe trajton PD si një pronë të tij, po shkruhet një kapitull i ri, ky revolucion nuk ka të ndalur, nuk ka forcë në botë që mund ta ndalë këtë revolucion, jeni dëshmitarë të përpjekjeve të turpshme të narko shtetit kundër këtij akti madhor", tha Berisha. 


Lajmi kryesor:

Shkarkoi ‘pengkryetarin’ me 99% të votave, por nuk futet brenda në seli, ndalet në shkallë, Berisha: 'Lul Brava' pati fatin e Ramiz Alisë! Basha vijoi mbledhjen me Kryesinë: S'e njoh referendumin


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Këto janë tre gabimet që bëjmë me aplikimin e kremit mbrojtës ndaj diellit

Këto janë tre gabimet që bëjmë me aplikimin e kremit mbrojtës ndaj diellit