Senatit akademik shfuqizon vendimin e Konit për shkarkimin e zv. dekanes Eliona Kulluri

Senatit akademik shfuqizon vendimin e Konit për shkarkimin e zv. dekanes Eliona Kulluri

Mynyr Koni dhe Eliona Kulluri

Senati akademik ka shfuqizuar vendimin e rektorit të UT-së, Mynyr Konit për heqjen nga puna të zv.kryetares së senatit akademik në Universitetin e Tiranës, Eliona Kulluri. Vazhdon përplasja e Konit me instancat drejtuese, ku shkarkimi i Kullurit mendohet të ketë ardhur pasi ka bere dy mbledhje senati pa praninë e Konit.

Mynyr Koni firmosi më 17 korrik largimin nga puna të  zv.kryetares së senatit akademik në Universitetin e Tiranës, Eliona Kulluri, e cila është pedagoge e shkencave sociale dhe zv.dekane. 

( Kliko këtu ) Dokumenti i plotë vendimi i senatit

( Kliko këtu ) Dokumenti i plotë Shkresa e Eliona Kullurit

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Situata në veri të Kosovës, Vuçiç: Jam në pritje të propozimit nga Perëndimi për uljen e tensioneve! Do thërras serbët pas takimit me Lajçakun dhe Esobarin

Situata në veri të Kosovës, Vuçiç: Jam në pritje të propozimit nga Perëndimi për uljen e tensioneve! Do thërras serbët pas takimit me Lajçakun dhe Esobarin