Serbia: Do bëjmë çmos për ta penguar
anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Serbia: Do bëjmë çmos për ta penguar<br />anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL
E ndërsa Kosova vijon lobimin e fuqishëm për t’u anëtarësuar në INTERPOL, drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç ka deklaruar se do të bëjë gjithçka për ta bllokuar.
 
“Kosova përmes anëtarësimit në INTERPOL dëshiron ta vërtetojë sovranitetin e saj, kjo do të shërbejë për përndjekjen e serbëve.
 
Do të bëjmë çmos ta pengojmë këtë, siç e penguam anëtarësimin në UNESCO”, ka thënë Gjuriç.
 
Gjithsesi në Kosovë janë optimistë se do të arrijë që të anëtarësohen në INTERPOL. 


dy.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet