SHBA2016 – Clinton: Me Irakun kam gabua

/ATSH-ANSA/ - Me Irakun kam gabuar, deklaroi sot kandidatja e demokratëve amerikanë për zgjedhjet presidenciale të vitit të ardhshëm, Hillary Clinton, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve.
Deklaratën e sipërcituar, Clinton e bëri duke iu referuar kohës kur ishte senatore dhe kur votoi, në vitin 2003, për ndërhyrjen amerikane në Irak.
Kjo temë është rimarrë nga kandidatët presidencialë për Shtëpinë e Bardhë dhe ka ngjallur mjaft diskutime.
"Jam shumë e qartë përsa i takon kësaj çështjeje. Kam gabuar", deklaroi Clinton.
"Kam shkruar në librin tim për këtë gjë dhe kam folur publikisht", theksoi ajo.

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Çuçi takon Braverman: Gjuha ndaj shqiptarëve e patolerueshme! Të amnistohen ata që punojnë në mënyrë të ndershme, por që janë pa viza