Pukë, plagoset me thikë 26-vjeçari, policia e FNSH rrethojnë zonën, kapet autori

Thikë

Një plagosje me thikë ka ndodhur këtë pasdite në Fushë Arrëz. Dy persona janë konfliktuar me njëri-tjetrin, ku sherri ka përfunduar me përdorimin e armëve.

Ka qenë Erjon Hasani, 28 vjeç, që ka qëlluar me thikë 26-vjeçarin Aleksandër Matushi, i cili ka marrë disa plagë, por ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po heton shkaqet e sherrit mes dy personave, ndërsa ka arrestuar autorin e plagosjes vetëm pak orë pas ngjarjes.

Policia kap autorin e plagosjes:

Në vijim të informacionit paraprak ku ka mbetur i plagosur me mjet prerës (thikë),shtetasi A.M. 26 vjeç, banues në fshatin Dardhë në Fushë Arrëz, nga forcat e Komisariatit të Policisë Pukë në mbështetje edhe nga forcat policore të F.N.SH. Shkodër, u bë i mundur lokalizimi dhe kapja e autorit të dyshuar:

Erjon Hasani, 28 vjeç, banues në Fushë Arrëz, i cili u arrestua në flagrancë. Vijojnë veprimet hetimore për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarje dhe vënien e tij para përgjegjësisë ligjore.

Informacioni paraprak i policisë:

Me datë 07.07.2018, rreth orës 15:15, në fshatin Dardhë në Fushë Arrëz, është plagosur me mjet prerës (thikë) shtetasi A.M. 26 vjeç, banues në fshatin Dardhë në Fushë Arrëz, i cili është transportuar në Spitalin Rajonal Pukë, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve. 

Nga veprimet e para hetimore, është identifikuar si autor i dyshuar i kësaj plagosje, shtetasi E.H. 33 vjeç, banues në fshatin Blerim në Fushë Arrëz. Forcat policore të Policisë Pukë, në mbështetje edhe nga një grup i Repartit FNSH Shkodër, po bëjnë krehjen e zonës me qëllim kapjen e autorit dhe vendosjen e tij para përgjegjësisë ligjore. 

Në vendngjarje, grupi hetimor në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Pukë, po vazhdojnë hetimet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Komisioni për zgjedhjet e 25 prillit, deputetët socialistë largohen nga mbledhja