'Shfaqet' Basha pas dhunës dhe justifikon hedhjen e gurëve ndaj policisë! (VIDEO)

Lideri i opozitës Lulzim Basha pasi protestuesit sulmuan policinë me mjete të forta, gurë dhe shkopinj, dhe çanë kordonin e sigurisë para Parlamentit, u shfaq në një prononcim të shkurtër për mediat, në të parin fjalim që nga momenti i nisjes së protestës tek kryeministria. Basha tha se dhuna e protestuesve ndaj policisë është e justifikuar pasi ndaj tyre u hodh gaz lotjsellës.

"Pa larguar Edi Ramën Shqipëria nuk do të gjejë paqe. Protestuesit qëlluan me gurë pasi hodhën gaz ndaj grave dhe vajzave. Shqipëria e destabilizuar nga krimi ne do t'i japim fund, do jemi me qytetarët kudo, Edi Rama duhet të largohet një orë e më parë. Nuk mund të ketë stabilitet pa drejtësi. kush thotë të kundërtën rreshtohet para krimit të organizuar", tha Basha teksa u shfaq pasi përplasja me policinë kishte përfunduar.

Ishte nënë shoqërinë e ish-deputetëve të PD-së, ndërsa nuk u pa kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi.


Lajmi kryesor:

Opozita 4 orë marshime rreth kryeministrisë dhe sulmon Parlamentin (VIDEO)


G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do i kërkoni presidentit Meta shpërndarjen e parlamentit?