Shihni në ëndërr varreza, veshje të zeza dhe njerëz të panjohur? ‘Znj. Beti’ e ka një shpjegim dhe nuk është aspak siç mund të mendoni

Elisabet Mato Skëndo ose sic njihet ndryshe “Zonja Beti”, ka studiuar dhe punuar ne fushën e shpjegimit te endrrave dhe parashikimit për rreth 30 vite. Ajo në intervistën e ditës së sotme në emisionin ‘’Rreze Dielli’’ përmes telefonatave në studio i dha shpjegim dhe interpretim ëndrrave të teleshikuesve.

Disa nga simbolet kryesore të ëndrrave mbeten varrezat dhe veshjet e zeza që sipas znj. Beti jo domosdoshmërit paralajmëojnë për një ndodhi ogurzezë por për dicka të mirë.

“Endrrat janë si një gjuhë e huaj, po nuk gjete elementin e përshtatshëm dhe nga ana e kuptimit të plotë e ke pak të vështirë. Veshja e zezë ka simbole të ndryshme, varet nga ngjarjet ku merr pjesë kjo ngjyrë. Për një person mund të jetë rritje në detyrë dhe mbështetur mbi cilësitë e karakterit që ka por edhe mbi aftësitë dhe dijet që ka. Pra dhe atë që trashëgon si karakter, I zgjuar elokuent etj. këta bëjnë karrierë. Pra efektivisht kjo rrobe veshur ka mënyrën se cfarë është e qepur, kostum, një fustan psh. sjell njerëz që nuk arrijnë të zotërojnë mirë situatat në jetë dhe ankohen shpesh dhe krijojnë atë që pengon fatin, energjinë” shpjegoi znj.Beti.

Ndërsa për telefonuesit të cilët shohin në ëndrr persona që kanë ndërruar jetë u shpreh kështu:

“Diku shpirtrat ikin të nervozuar  dhe për një kohë e mbajnë këtë dhe ndikojnë dhe në ëndrra kur kthehen” 

Disa nga simbolikat që shohin më shpesh shumë persona në ëndrrat e tyre janë njerëz të panjohur dhe shtëpi të rrënuara ose shtëpi e cila është rrëmujë, por sipas studiueses së ëndrrave znj. Beti, nuk paralajmëron vdekje apo sëmundje:

“Është një mundësi që në një të ardhme dicka do të rëndojë, do të të stresojë ndoshta një punë , ndoshta një person, por që do të ketë të panjohura brenda vetes, stress, tension  duhet të të ndihmojnë edhe të tjerë por nuk ka të bëjë me ndonjë problem sëmundjeje që mblidhen njerëzit, vdekje etj” tha ajo.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Emigrant: 15/12/2021 13:07

  Pyeteni zonjen beti Kur bene dashuri ne enderr me nje femer qe kr njohur dikur cfar tregon

  Përgjigju
  • Emigrant: 16/12/2021 12:20

   Amin ishalla fjala jote ne vesh te allahut

  • Per emigrant: 15/12/2021 14:58

   Ato ondrra qe shef ti..dote thot tu boft odndrra ralitet . Dhe pafsh me jenifer lopes.

 • Tirona: 14/12/2021 16:58

  Njerezit e panjohur qe shikohen ne ender, jane familjaret dhe shoqeria qe ke pas ne jeten e me parshme, para se te vije ne jeten qe jeton sot. Mbasi te vdesesh do te lindesh prap ne nje bote tjeter dhe do te shikojsh ne endra familjaret dhe shoqerine qe ke sot ne kete jete, por do te jene te panjohur ne ate boten tjeter qe do jetosh

  Përgjigju
  • Marko: 15/12/2021 13:31

   O Tirona I ke qene duke pij hashash mrembe ose je duke pij droge sot.

 • Sondazhi i ditës:

  Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Putin: Gati për të zhbllokuar grurin nëse hiqen sanksionet