Shkarkimet në KLD- Sot konstituohet komisioni hetimo

Komisioni hetimor, i ngritur nga Kuvendi për shqyrtimin e kërkesës për shkarkimin e anëtarëve të Këshillit të Lartë të Drejtësisë të zgjedhur nga Kuvendi, Elvis Çefa dhe Lulzim Lelçaj, zhvillon sot (ora 12:00) mbledhjen e parë konstituese.

Ngritja e komisionit u propozua nga maxhoranca dhe objekt i tij është verifikimi i të dhënave, fakteve dhe rrethanave për shkelje të ligjit nga dy anëtarët e KLD-së.
Komisioni do të përbëhet nga 9 anëtarë, 5 nga maxhoranca dhe 4 nga opozita. Maxhoranca në komision do të përfaqësohet me deputetët Armando Subashi, Spartak Braho, Taulant Balla, Ulsi Manja dhe Besnik Bare, ndërsa opozita vijon bojkotin e parlamentit. 
 

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Berisha: Rama ‘vrasës’ i opozitës shqiptare, s’mund të shpëtojë nga drejtësia! Insistojmë në ngritjen e komisioneve