Shkarkuan Nevil Deden, Dinamo emëron trajnerin e ri! Rikthim pas 8 vitesh te 'Blutë'

Shkarkuan Nevil Deden, Dinamo emëron trajnerin e ri! Rikthim pas 8 vitesh te 'Blutë'

Dritan Mehmeti

Dritan Mehmeti do jetë trajneri i ri i Dinamos në Kategorinë e Parë. 18 herë kampionët e Shqipërisë njoftojnë se pas shkarkimit të Nevil Dedes, 43-vjeçari Mehmeti është vendosur në krye të ekipit. Tekniku do nisë nga puna, me objektivin e qartë që është Superliga. Për Mehmetin ky është një rikthim te Dinamo, me trajnerin që ka drejtuar skuadrën edhe në 2015. Veç Dinamos, Mehmeti ka drejtuar edhe Korabin, Partizanin A, B dhe U-21. Pjesë e stafit të Dinamos do jetë dhe ish-kapiteni Luan Pinari.

"Dritan Mehmeti është trajneri ynë i ri. FC Dinamo ka kënaqësinë të njoftojë emërimin e 43-vjeçarit në krye të 18 herë kampionëve të Shqipërisë. Mehmeti ka qenë edhe më herët pjesë e Dinamos si lojtar dhe trajner, duke drejtuar në fillimet e tij edhe skuadrat tona të moshave. Me emërimin e trajnerit Mehmeti, presidenti Adrian Bardhi plotëson edhe një dëshirë të tifozerisë dinamovite për të pasur në drejtim të skuadrës dikë që e njeh mirë ambientin dhe vlerat e klubit. Në këtë rrugëtim me qëllim rikthimin mes më të mirëve, pjesë e stafit do jetë një tjetër ish-lojtar dhe kapiten i yni, Luan Pinari", njofton Dinamo.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

‘Rana e hedhun’ një mrekulli e Adriatikut, Rama ndan pamjet

‘Rana e hedhun’ një mrekulli e Adriatikut, Rama ndan pamjet