Shkelën masat COVID, gjobiten 923 persona në 48 orët e fundit! 913 qytetarë u kapën pa maska në rrugë

Në 48 orët e fundit policia ka gjobitur 923 persona të cilët kanë thyer masat anti-COVID.

913 qytetarë u kapën duke lëvizur në rrugë pa maska. Ata u ndëshkuan me 3000 lekë, shumë e cila do të vendoset në faturën e energjisë elektrike.

9 prej tyre të cilët u ndaluan, nuk kishin mjete identifikimi me vete. Ata u dërguan në komisariat ku pasi u identifikuan u gjobitën e më pas u lanë të lirë.

Gjatë kësaj periudhe kohore u gjobitën dhe 9 qytetarë të cilët lëviznin pas orës së izolimit, 22:00 pa një arsye të domosdoshme. Ata u ndëshkuan me 10.000 lekë.

Ndërkohë u gjobit dhe pronari i një lokali me 1.000.000 lekë i cili theu rregullat COVID.

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A zgjidhet kriza në PD me një garë të re për kryetar?×

Lajmi i fundit

John

Ekskluzive/ Deputeti që bleu për 100 mijë lekë apartament në Tiranë, Xhelal Mziu vilë me ‘punë krahu në Greqi’, ligjvënësja që i financoi babai shtëpinë 210 mijë euro