Shkodër, banorët e Bardhajt e
Postribës në protestë për dritat

Shkodër, banorët e Bardhajt e <br />Postribës në protestë për dritat
TIRANE- Banorët e fshatit Bardhaj dhe Postribës të rrethit të Shkodrës protestuan sot paradite para godinës së prefekturës Prefekturës për mungesën e energjisë elektrike duke kërkuar takim me prefekten Voltana Ademi. Prej më shumë se 10 ditësh këto banorë janë pa energji elektrike dhe kërkesat e tyre deri tani kanë rënë në vesh të shurdhët.

Një përfaqësi e protestuesve u takua me prefekten Voltana Ademi e cila informoi për një takim me zv ministrin e Energjetikës dhe një përfaqësi të CEZ me banorët në orën 15:00.

Ata kanë protestuar disa herë para zyrave të kompanisë CEZ shpërndarje por nuk kanë marrë asnjë masë për rikthimin e energjisë. Ata i kërkuan prefektes Ademi të zgjidhë situatën, në të kundërt do përshkallëzojnë protestat .
(sg/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Dhunohen varret në Berat, vidhen vazot e bronzit! Roja: Shiten në pikat e skrapit, policia të veprojë

Dhunohen varret në Berat, vidhen vazot e bronzit! Roja: Shiten në pikat e skrapit, policia të veprojë