'Shullazi', Gilmando Dani: Ylvi Beqja ka dërguar para cash jashtë vendit, zbardhni TIMS-in

'Shullazi', Gilmando Dani: Ylvi Beqja ka dërguar para cash jashtë vendit, zbardhni TIMS-in

Emiljano Shullazi dhe Gilmando Dani gjatë një seance gjyqësore

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vijuar sot gjyqin kundër Emiljano Shullazit dhe bashkëpunëtorëve të tij të akuzuar për grup të strukturuar kriminal. Në seancën e sotme, avokati i Gilmando Danit dhe Endrit Zelës i kërkoi Gjykatës të kërkojë si provë të dhënat nga sistemi TIMS për hyrje-daljet e Ylvi Beqjes në nëntor-dhjetor 2014.

Sipas avokatit, në 5 raste Ylvi Beqja dhe Dani apo Zela kanë lëvruar çeqe në shuma të konsiderueshme nga llogaria e "Saudi Brother". Po sipas pretendimeve të avokatit mbrojtës të Danit, biznesmeni në të njëjtën ditë ka dalë nga Shqipëria drejt Malit të Zi ose Italisë. Avokati pretendon se Beqja ka dërguar paratë cash jashtë vendit për llogari të veprimtarive të tij të jashtëligjshme. 

Por kjo kërkesë e palës mbrojtëse u rrëzua nga gjykata. Gjithashtu, trupa gjykuese rrëzoi edhe kërkesën për dërgimin e një letërporosie në Malin e Zi për pasuritë e Ylvi Beqjes në këtë vend.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Taku.: 01/05/2018 02:55

  Ore këto kopuk kriminel bashk me avokatët duan ti japin tjeter kuptim gjygjit. Por nuk i ha kudh këto pislliqe. Juve e ke ni grabitur këtë person dhe tani thoni pse ke çuar para jasht. Çjan këto maskarada. Por krimineli deri në fund kriminel ngelet.

  Përgjigju
 • deni: 10/04/2018 23:40

  Po ky ylviu po te kishte ber pun te pa ligjeshme ne mal te zi sju denonconte ju se do i dhimbte vetja, po ju jeni kokrrat e krimineleve qe ju njef nje ballkan i ter e mbar bota,kur tju denojne me burgim ishalla me shum se 20vjet do themi iku dhe epoka e shullaz, e do hapim nje shampanj me cunat te 21shi.

  Përgjigju
 • teri: 10/04/2018 23:33

  hahhaha sa per te qeshur po ne fakt keni te drejt nga ato burra jeni ju qe ti silli leket hahahha ju ku te merni lek more c'te sillni aman. Po zoti ju ndeshkoft per gjith te keqijat qe keni ber.

  Përgjigju
 • Lili: 10/04/2018 23:02

  Po ju ve ne rresht shteti o mili. .tashti presim nga fbi lajme per ju.do dalin vrasjet qe keni bo o fundrrina.

  Përgjigju
 • Minatori: 10/04/2018 15:42

  Leht e leht përqark globi rrotullohet. Ja atdheu im ja bugu im përmes kaltersis. Shqipëria ime ja ku jam ne burg. Teksti; Parku Autobuzave.

  Përgjigju
 • Zani: 10/04/2018 15:35

  E çtrima leshi jeni ju ai vrar. Lëvrokeni dhe lek në bank bitha e juaj.

  Përgjigju
 • Ermal: 10/04/2018 15:14

  Moret fun o trima.

  Përgjigju
 • Fredi: 10/04/2018 12:16

  Hahahaha Shullazet po behen denoncues nga bande kriminale qe jane. Neni 333a, neni 109b dhe disa nene te tjera keta nuk shpetojne duke filluar nga 12 deri 25 per Shullazin dhe Danin. Loshi ku je ore se ke humbur fare hahaha. Te fala nga shtepia.

  Përgjigju
  • Goni: 01/05/2018 03:31

   Fredo koment i bukur. Hahaha.

  • Liu: 10/04/2018 15:11

   Po ja paskeni mor leket ktij robit ene me çeqe. Po kshu pemthymish gjeni ju. E zgjidhni gjahun.ja vut gjoben ene atij shijaksit por ju dha pluma ene ju vravi dy robt e juj mu ne mes durrsit.

  • Lenti: 10/04/2018 15:04

   Sa posht keni ra mor trimat e shullaz jevgut. Na ka grabit ky bizesmeni o none. Po kush i ha keto mashtrime mor plehra. Legena keni qen e ashtu keni me vdek.

  • Goni: 10/04/2018 14:33

   Çna dëgjojn veshët. I paska grabit ylviu koto miqt e shullazit.po ikni në parkim tani se keni bo nomin tu grabit dhe tu vra rob.

 • Loran shehu: 10/04/2018 11:53

  Vetem ne Shqiperi ndodh qe te burgosesh njerez vec ne deklarimet e nje mashtrusi me patent si esht ylvi beqja qe njihet gjithandej si mashtrus ordiner ,te jetonim ne shtet tjjeter do ishte ylvi beqja ne burg jo keta

  Përgjigju
  • Loku: 10/04/2018 14:01

   Vetëm ju qent e milit dhe danit mos shkruni mo ne portale.ngelet pa rrog tani.merini tani e tutje te xhirja

  • Leo: 10/04/2018 13:14

   Loran ju paska fut ylviu.o i lumt toçi atij.megjithate ja moret nji pesqin mij euro atij.po keni me ja dhon prap.te fala shum xhires thuji shullazi do lahet me capun tashti.

  • Tori: 10/04/2018 12:59

   Po mir spo kuptoj një gjë, i kan mar lek banda e Shullazit këtij Ylviut apo ky Ylviu ju kam mar lek këtyre banditëve. Për këto thuhet që jan dhe vrasës. Hë mo shtet ricikloji plehrat.

 • Sondazhi i ditës:

  Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

PD propozon Reformën Zgjedhore, Basha: U shtrijmë dorën çdo force politike për të sjellë një demokraci të standardit evropian

PD propozon Reformën Zgjedhore, Basha: U shtrijmë dorën çdo force politike për të sjellë një demokraci të standardit evropian