Siguria në punë, Ylli: 2997
punonjës rezultojnë në të zezë

Siguria në punë, Ylli: 2997<br />punonjës rezultojnë në të zezë
TIRANE - Kreu i Inspektoratit të Punës, Dritan Ylli gjatë një seminarit për sigurinë në punë, u shpreh se do ketë monitorim dhe kontroll të vazhdueshëm të subjekteve për punësim.

“Kemi bërë një punë të mirë për uljen e punësimit informal. Do të përcaktohen edhe përgjegjësit për veshjet e sigurisë. Nga fillimi i 2014 rezultojnë 1741 subjekte të palicensura, janë konstatuar 2997 punonjës informalë, ka 4677 të punësuar në subjekte të licencuara”, u shpreh Ylli.

Ndërsa në lidhje me aksidentet në punë, ai shtoi se ka pasur 44 raste të tilla, ku 11 prej të aksidentuarve kanë gjetur vdekjen.

Redaksia Online
(e.c/shqiptarja.com)

 

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri