POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Simboli i shqiponjës dhe veshja kombëtare ‘pushton’ Japoninë, zbuloni arsyen (FOTO)

Çifti shqiptaro-japonez dhe dasmorët duke bërë simbolin e shqiponjës

Një çift shqiptaro-japonez kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me një dasëm në Tokio të Japonisë. Arbër Demo dhe japonezja Mana Aoki janë martuar në një ceremoni dasme në kryeqytetin japonez.

çifti shqiptaro-japonez

Miku i çiftit, Micky Haxhislami ka shpërndarë  disa fotografi shumë të veçanta, të cilat sjellin atmosferën e bukur nga hoteli ku është zhvilluar ceremonia. Por ajo që spikat në këtë ceremoni, është një detaj mjaft i bukur, ku dasmorët, kryesisht nga ana e nuses, kanë bërë të gjithë simbolin e shqiponjës me duar.

çifti shqiptaro-japonez

Por mesa duket simboli i famshëm që identifikon Shqipërinë ka 'fluturuar' deri në Japoninë e largët, duke na mbushur me atdhetarizëm. Gjatë ceremonisë nuk munguan edhe elementët tradicionale shqiptarë, ku çifti shqiptaro-japonez,u vesh me kostumet kombëtare shqiptare, detaj që ky u veçua, si një ndër momentet më të këndshme të dasmës.

Komento

Komente

 • Koli: 21/08/2018 07:33

  Hallall ja befte zoti

  Përgjigju
 • Kafsha: 20/08/2018 20:59

  Po po, po gomar po.. devijoje linjën e gjakut ti dhe pastaj na rroftë shqiponja me duar..

  Përgjigju
  • Anonim: 21/08/2018 15:44

   Po o kafshe po, hej zot na mbyten budallenjte.

 • Arberi: 20/08/2018 20:49

  Ju lumt, e qofshi me fat përher !

  Përgjigju
  • Luli: 22/08/2018 13:54

   Jete te lumtur Arber