Sinjalet nga donatorët për tërmetin? Ahmetaj: Kemi arkëtuar një pjesë nga donacioni i KE-së

Pavarësisht nga situata, ministri Arben Ahmetaj tha se plani i rindërtimit pas tërmetit do të vijojë dhe në 31 dhjetor qytetarët do të futen në shtëpitë e reja. "Asgjë nuk është anuluar, po punojmë me komisionin për 115 mln eurot, një pjesë është arkëtuar. Jemi në diskutime në vazhdimësi me Turqinë, por edhe Bankën Islamike, etj. Plani i rindërtimit vijon, janë hapur dy tendera të mëdhenj, një për 3400 shtëpi dhe mbyllet në mëngjeset e javës që vjen, në datë 28 mbyllet tenderi për 46 shkolla. Në 31 dhjetor ato qytetarë do të futen në shtëpi" tha ai.


Lajmi kryesor:

Fatkeqësia natyrore? Ahmetaj te '5 Pyetjet': Po e diskutojmë! 5 koncesionet që prekëm për faturën! U godit 12% e punësimit


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?×

Lajmi i fundit

John

COVID/ Punëdhënësit në SHBA humbasin durimin me të pavaksinuarit, imponojnë rregulla për t'i detyruar të vaksinohen