POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Situata politike në vend, Rama mbledh socialistët në Elbasan

Edi Rama

Pas seancës së parashikuar për ditën e nesërme, kryeministri Edi Rama do të mbledhë kabinetin e tij qeveritar, kryesinë e PS-së dhe deputetët në një darkë pune në Elbasan.

Mësohet se darka do të nisë ditën e nesërme në orën 18:30.

Gjatë takimit mësohet se do të diskutohet për situatën politike në vend dhe mbi zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Nuk dihet vendi kur do të mbahet kjo darkë, e cila është njoftuar një ditë para senacës së nesërme parlamentare.

Seanca ishte parashikuar për ditën e enjte por për shkak se ajo njihet si festa e Dita e Verës, Kuvendi vendosi të ndryshojë axhendën.

Nga ana tjetër edhe festimet në Tiranë janë shtyrë për shkak të motit të keq të parashikuar për ditën e enjte.

m.v./b.ha.
Komento