Skandali tek Onkologjiku/ 'Ka klane mjekësh', gazetari Muça: Marrin në qafë pacientët

 

Gazetari Flogert Muça duke folur për skandalin tek Onkologjiku shtoi se në QSUT ka klane mjekësh të cilët marrin në qafë pacientët.

'Ka klane mjekësh, koordinatorësh në spitalet shtetërore, të cilët nuk pyesin është rreth vicioz. Onkologjiku siç ka maskarenjtë ka edhe Tan Bodecin që është i jashtëzakonshëm. Siç ka raste që pacientët marrin një më një nga doktorët kurë, ka raste kur ka dhe mungesë. Ka edhe raste kur iu thuhet nuk ka, blije në filan farmaci, janë të lidhur me farmacinë. Është një rreth vicioz që marrin në qafë njerëzit.

Në momentin që ai i papërgjegjshmi mbushin ato receta, këtu për shkak të sistemit, ku meritat i merr qeveria, edhe çdo kolpo e merr qeveria.'


Lajmi kryesor:

Skandali tek Onkologjiku/ Koduzi në 'Repolitix': Shërbimi më i keqfinancuar! Gazetarja: Mjeku denoncoi rrezatimin e Kobalto Terapisë, u detyrua të linte punën


G.K/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Zyrtarë të Ambasadës së SHBA takohen me kreun e AMP, Sulejmani: Mirënjohje për mbështetjen

Zyrtarë të Ambasadës së SHBA takohen me kreun e AMP, Sulejmani: Mirënjohje për mbështetjen