'S'mund të ikë pa na treguar çfarë bëri Turi'/ Shahini i përgjigjet Kryemadhit: E kanë gjetur 12 mijë maturantë

'S'mund të ikë pa na treguar çfarë bëri Turi'/ Shahini i përgjigjet Kryemadhit: E kanë gjetur 12 mijë maturantë

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini

TIRANË- Ministrja e Arsimit, Besa Shahini i ka kthyer përgjigje kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi, duke thekuar se pyetjes së "famshme" të maturës se "çfarë bëri Turi" i kanë kthyer përgjigje rreth 12 mijë maturantë.

"Për të gjithë ata që akoma pyesin se “Çfarë bëri Turi?”, dua t’ju rikujtoj se janë rreth 12 mijë maturantë (17-18 vjeçarë) që e kanë dhënë përgjigjen e saktë në këtë pyetje. Pra, gjithandej në Shqipëri ka të rinj më mirë të arsimuar se sa ata që po përpiqen të kritikojnë reformat e PS-së në arsim", shkruan Shahini.

Kjo deklaratë vjen si një përgjigje për Kryemadhin, e cila në një takim me të rinjtë tha se Shahini përpara se të largohet nga Shqipëri në përfundim të mandatit, duhet t'i përgjigjet kësaj pyetje, e cila ngriti në protestë dhjetëra maturantë.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Gif: 10/09/2020 09:03

  Ndersa varka lekundej, Turi q.... fort Mona baxhellen se nuk kishte te ngopur

  Përgjigju
 • Pelioni: 09/09/2020 19:31

  Mona akoma nuk e ke marrë vesh ti se çfar bëri turi? Turi monës ja vuri,dhe provimin e mori.

  Përgjigju
 • asnjeanes: 09/09/2020 19:09

  mere njeren e perplase pas tjetres ... ja u tregojne gjerat qe kane lene nga mbrapa dhe experiencat e hidhura qe i kane dhene ketij populli.

  Përgjigju
 • dada: 09/09/2020 17:45

  TURI vodhi floririn ne Kerrabe

  Përgjigju
 • Tirona: 09/09/2020 17:40

  Mos u merzit moj zonje e bukur Kosovare, Ajo edhe pse ka harxhuar miliona duke bere ndryshimin e surratit te saj, perseri nuk do te arrije bekurine tende, Ajo do te ngelet nje zhabe ne llumin e kenetes qe po ja pergatisin.

  Përgjigju
 • robi: 09/09/2020 17:18

  Vetem lristat e haremit te Jales nuk u pergjigjen dot pyetjes se Turit moj Nafije dybeku qe jarabi shkofsh ne te s'emes o fare e keqe paske qene.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

DOKUMENTAT/ Oligarku i Berishës apo i Ramës? Ja si i lavdëronte Berisha dy firmat e oligarkut rus kur në 2007 zbarkuan në Shqipëri

DOKUMENTAT/ Oligarku i Berishës apo i Ramës? Ja si i lavdëronte Berisha dy firmat e oligarkut rus kur në 2007 zbarkuan në Shqipëri