Sot 7 marsi, mësuesja Aida Banja për Report Tv: Të punosh me fëmijët është mrekulli! Janë të gjithë ëngjëj, të falin dashuri

 

Mësuesja Aida Banja, e cila edukon nxënësit në arsimin fillor në shkollën ‘Fan Noli’ foli për kamerën e Report Tv duke e cilësuar si mrekulli punën me fëmijët.

“Të punosh me fëmijët është një mrekulli, janë të gjithë ëngjëj, të falin shumë dashuri. Mëngjesi nis me puthjet e përqafimet  epara, më pas vijon me kontrollin e detyrave, por ka bukurinë e saj, fëmijët vijnë me dëshirë. Sot kanë marrë dhuratë të bukur nga mësuesja, një libër.

Eksperienca bëri punën e saj dhe 30 vite nuk janë pak. Sot do të festojmë me koleget”, tha Aida Banja për gazetaren e Report Tv, Ledina Jakimi.


Lajmi kryesor:

7 marsi/ Nxënësit lule e dhurata mësuesve! Nuk mungojnë as zarfe me para! Nxënësja: Kam dhuruar një buqetë dhe ca lekë


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zjarri në fabrikën e ‘Deutsch Color’, pronari në polici: Punoj me klientë të huaj, mosrespektimi i kontratave dëm i madh

Zjarri në fabrikën e ‘Deutsch Color’, pronari në polici: Punoj me klientë të huaj, mosrespektimi i kontratave dëm i madh