Sot afati i fundit, Berisha deri tani i vetëm në garë, dorëzon kandidaturën për kreun e PD-së: Nëse s'kam kundërshtar, në 22 maj do mbajmë referendum

Sot afati i fundit, Berisha deri tani i vetëm në garë, dorëzon kandidaturën për kreun e PD-së: Nëse s'kam kundërshtar, në 22 maj do mbajmë referendum

Ish-kryeministri Sali Berisha

TIRANË- Sot, ora 24:00 është afati i fundit për dorëzimin e kandidaturave të demokratëve që duan të marrin drejtimin e Partisë Demokratike. Gara është hapur nga Komisioni i Rithemelimit, e ku kandidati i vetëm që ka plotësuar deri më tani dokumentet për të qenë kryetar i PD-së është Sali Berisha.

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar Edvin Kulluri dhe anëtari i Këshillit, Fatbardh Kadilli kishin shpallur në media kandidaturën për kreun e partisë, por pak ditë më parë njoftuan tërheqjen nga gara.

Nisur nga kjo, Sali Berisha është shprehur një ditë më parë se nëse do të jetë i vetëm në garë në datë 22 do mbajë një referendum nëse anëtarët e PD-së e duan si kryetar.

“Do të jem një lider referendar. Nuk jam Edi Rama të shpik rivalë. Nëse zgjidhem me referendum, nëse nuk zgjidhem i nënshtrohem verdiktit të tyre referendar”, tha ai.

 

B.K./J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • gjergji: 08/05/2022 10:08

  Parti Sali tropojanet jane me ty.......Parti SALI URRA.....A. E shkreta Shqiperi kur sheh se nje bandit e krimel,hajdut,mashtrues e vrases e njeriu me i kompromentuar e hajdut familjarisht i shpallur "non grada " kerkon e mendon te vi ne pushtet.A nuk ka ardhur koha qe DASH e qeveria amerikane se bashku me ambasaden Amerikane ne Tirane ti "skanoj" ATO DEPUTET APO ISH NENPUNES TE LARTE TE POLICIS SHTETIT e organeve te drejtesis,prokuror e gjykates te korruptur me nje fjale nje "llum" personalitetesh pa identitet qe shoqerojne e mbeshtesin S.Berishen(rreth 1/3 tropojan apo farefis i tij) e njekohesisht edhe ata bashkeatdhetar qe emigruan ne Sh.B.A.(si element antiamerikan) ti ndalojne hurjen e tyre ne Amerik apo emigracionit(mbeshtetes te Berishes si antiamerikan)te ju kerkohet pse jo largimi nga Amerika. Kjo mase eshte e nevojshme per te miren e shqiptaris e ne vecanti te Shqiperis proamerikane

  Përgjigju
 • Iris: 08/05/2022 02:08

  Po kush guxon te vere kandidaturen aty ku e ve ti?! Edhe ndonje qe do te guxonte e di qe e ka te humbur,prandaj nuk kandidon askush.Edhe ai <<referendumi>> qe do besh per veten,ti e di si do dale.ashtu sic e dime dhe neve,keshtu qe mos bej te virgjerin se i tille as ke qene,as ke per te qene ndonjehere.Tani je kthyer ne nje /ENVER/ i rrethuar nga vullnetaret fanatike besnike qe kane per te te votuar edhe pas vdekjes.Nese je burre,terrhiq kandidaturen dhe mos prano te marresh pjese deri sa te dalin 5-6 kandidate.Kjo eshte demokraci dhe ligjshmeri,jo ajo qe reklamon ti.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Shqipëria i jep ‘ok’ anëtarësimit të Finlandës dhe Suedisë në NATO me procedurë të përshpejtuar, 114 vota pro, asnjë kundër

Shqipëria i jep ‘ok’ anëtarësimit të Finlandës dhe Suedisë në NATO me procedurë të përshpejtuar, 114 vota pro, asnjë kundër