Sot iu bë atentat, dje prokurori u mor në pyetje për 'Gjirin e Lalzit' nga njeriu i hekurt i vettingut

Sot iu bë atentat, dje prokurori u mor në pyetje për 'Gjirin e Lalzit' nga njeriu i hekurt i vettingut

Theo Jacobs dhe Arjan Ndoja

Pasditen e sotme prokurorit të Durrësit Arjan Ndoja iu bë atentat në mbikalimin e Shkozetit, ndërkohë që Shqiptarja.com konfirmon zyrtarisht se ditën e djeshme në prokurorinë e Durrësit ka qenë përfaqësuesi i Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit të Vettingut Theo Jacobs, ku ka kërkuar të njihet me dosjen hetimore që po heton prokurori Arjan Ndoja lidhur me arrestimin e zyrtarëve të kadastrës në Durrës. Njeriu i hekurt që monitoron procesin e vettingut në Shqipëri ka kërkuar shpjegime nga prokurori Ndoja, mbi mënyrën e trajtimit të kësaj dosje penale.

Njëherësh Jacobs ka shkuar dhe në gjykatën e Durrësit ku është njohur dhe ka tërhequr vendimet gjyqësore. Tashme dosja e skandalit të pronave në Gjirin e Lalzit që është hetuar nga Ndoja, po monitorohet dhe nga përfaqësuesi i OMN-së, ndërkohë që Ndoja ende nuk ka dalë në vetting. Skandali me pronat në Gjirin e Lalzit u denoncua nga kryeministri Edi Rama që e akuzoi prokurorin Ndoja si të lidhur me bandat.


Përfaqësuesi i Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit të Vettingut Theo Jacobs

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Papi: 01/11/2019 22:29

  Per mua jacobs ka shkuar ta pyese se pse rama e brace po mbrojne aq shume pulen

  Përgjigju
  • Emiljano: 02/11/2019 17:31

   Mbase po dalin te verteta te gjitha?

 • Pa veting fare: 01/11/2019 20:08

  Ky esht kriminel me licenc. Ket duhet me e cu ne burg pa i bo gjuq.

  Përgjigju
 • Vetingu: 01/11/2019 19:48

  Theo Jacobs i hekurt !!! Sa qesharake . Thirrni mendjes o njerez, jacobsi esht tiger prej letre, nje jurist medioker qe ben pazare me vetingun cdo dite. Te fala Donika Preles

  Përgjigju
  • Noku: 01/11/2019 22:12

   O ti i dituri, ke ndonje prove ti qe merrke vesh nga zoologjia dhe ujdite e piseta? E ditke edhe qe eshte medioker. Pfff gjithkush behet ekspert pa licence ne komente artikujsh

  • Labi_vlore: 01/11/2019 22:00

   O veting Rr.. k.. Theo Jacobs eshte ish gjyq instruksion belg .. ai eshte nje nga me te miret e llojit te tij . Por ti e shikon me syrin blu qe u ka hyr frika ne palc nga ai . Por mos harro .. drejtesia vonon Por nuk harron ..: Te fala sales e bashes ..amigooo

 • drejtesia: 01/11/2019 19:25

  thoni duan ta vrasin ata per te cilet ky ka mbuluar cdo pisllek?dhe nga frika se mos i thote te gjitha ne spak dhe duan ta heqin qafe?ba nuk besoj,sidomos per gjirin elalzit,atje jane ajka e gjithe te ndershmeve te shqiperis

  Përgjigju
  • Fredi: 02/11/2019 03:16

   Hahaha

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Tifozët e Kombëtares parakalojnë autobusin e Serbisë, i tregojnë simbolet kuqezi (VIDEO)

Euro 2024/ Tifozët e Kombëtares parakalojnë autobusin e Serbisë, i tregojnë simbolet kuqezi (VIDEO)