Sot nisën transmetimet dixhitale në Tiranë dhe Durrës, ja ku mund ta gjeni REPORT TV (VIDEO)

Nga dita e sotme në qarkun e Tiranës dhe të Durrësit u ndërprenë transmetimet analoge dhe të gjitha televizionet kaluan në transmetime numerike.

Për të vazhduar të ndiqni Report Tv duhet të pajiseni me një dekoder dixhital që do të funksionojë për të gjitha kanalet.

Për të gjetur Report Tv bëni kërkim automatik dhe duhet të shtypni numrin 11 në telekomandë. 11-ta numri më i shpejtë për të gjetur lajmin.  

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Presidenti të zgjidhet drejtpërdrejtë nga populli?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Zgjedhorja', Alibeaj: Opozita nuk ka propozime të reja që prej 9 marsit