Spahiu: Shkodra protektorat ndërkombëtar, sepse duan disa Hajvana dhe Voltana

Deklarata e Voltana Ademit është fundi i papërgjeshmërisë dhe mungesës integritetit të politikës shqiptare.

Poshtërimi që dje i bën ambasadorët ka qënë një nga shuplakat më të rënda që mund të marrë klasa politike.

Të heqësh dorë nga sovraniteti kombëtar pas një shekulli pavarësi është jo vetëm akt anti-kombëtar por edhe vepër penale.

Kjo parti e cila akuzon çdo ditë ambasadorët se janë të korruptuar, merr guximin të kërkoj “eulex” bashkiak a thua sikur Bashkinë ja ka lënë trashëgimi baba.

Moj zonjë që na nxive faqen e Shkodrës loce, mandati yt ka mbaru në 30 qershor sepse je votuar 4 vjet dhe asnjë ditë më shumë. 

Dje ambasadori austriak iu tha se ende u ka ngel sahati në 1913 dhe koha Pronc Vidit ka mbaru.

Ti nuk meriton fyerjen që të bën ambasadorët duke të than që keni ngel si njerëz me bisht, por meritoni me u nxjerr prej zhelesh jashtë si anti-shqiptar sepse jeni të gatshëm me e nda pushtetin me çdo të huaj, rus, kinez, serb, italian, rumun, por jo me shqiptarët  kundërshtar.

Ik o Voltana, dorëzo çelsat dhe mos bë kamikazen e urdhrave të Sali Berishës. Mbylle mandatin me pak dinjitet ashtu siç jena krenu tan jetën me karakterin dhe kulturën e femrës shkodrane.

Ik dhe mos u ndje e tradhtume prej amerikanve por prej atyre që e mbyllëm “Çadrën 2” këtë rradhë duke i shit 61 bashki Edi Ramës!

Tradhētia nuk ka brina...

E në fund du me të përshëndet me dy vargje të Gjergj Fishtës: “Zoti jem, jam t’uj u lut, se i joti ta ka fut”

 

d.ba.//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mund të arrihet konsensus tri palësh për hapjen e listave?

Komento

Komente

 • Kosovari: 12/07/2019 09:25

  Nuk foli keshtu Shkodra,Po foli nje lakmuese e karrikes, e cila u lu aty me falsifikim,vjedhje e keqperdorim te votes.E qe tash, behet agresive,e padegjueshme dhe kerkon shitjen e Shkodres,Ndoshta edhe malaziasve!!!Skodra eshte vendi di urretesise,trimerise dhe atdhatrizmes,Jo zonje!!!Jo!!! Ti ec sepse ndoshta vet kerkove dhe e gjete,Askush nuk ju pengoi te jeni garues ne zgjedhje,vet u larguat,vete shkoni,RRuga nuk eshte evdvendosje,Rruga eshte per parregullesit,hajnit dhe rrugaqet.

  Përgjigju
 • iDHIR mUTA: 11/07/2019 20:06

  DY BURRA NGA NXJERRE SHKODRA. VOLTANEN DHE ADEMIN

  Përgjigju
 • SPAK: 11/07/2019 12:52

  shkodra duhet te pastrohet njehere e pergjith nga gjithe ai staf banditesh qe mban peng per vite me radhe qytetin gjoja demokrate te flaket e slane gja pa vjedhe nen emrin Demokraci

  Përgjigju
 • zaganjor: 11/07/2019 12:49

  1 shprehje Shkodrane thote nuk ka fis pa nje pis . Dhe kjo duhet te qerohet sa me pare se e ka qelbose ate zyre.e paafte

  Përgjigju
 • Luli: 11/07/2019 10:59

  Kjo qenka kokrra e injorantes,ja ka lon baba me tapi Bashkine,ik qerohu boll vodhe moj sharlatane qe korite tan Shkodren.

  Përgjigju
 • USA: 11/07/2019 04:12

  Nje shprehje e vjeter thote;lere m se i vjen era.Kreshnik ypp xhixhi.Te duhet ca parfum.

  Përgjigju
 • Alba: 11/07/2019 00:11

  Po cfare ka bere shqiperia me pavaresine o kreshnik o hero qe gjithe shqiperia ty te do?me mire ne duart e nje komisioni nderkombetar kontrolli apo ne duart e juristeve te brezit tend te cilet kane ndertuar sistemin e drejtesise me te korruptuar te evropes?e mban mend se si zv kryetar i komisionit te zgjedhjeve te vjedhura te 1996 ishte nje pergjegjesit e hedhjes se shqiperise ne lufte civile ?Atehere u deshen te vinin trupat nderkombetare .ti ishe nje nga pergjegjesit qe I mbushen mendjen botes se shqiptaret nuk dine te mbajne nje shtet .

  Përgjigju
 • Dagagjinsi qe ti i do fort: 10/07/2019 23:52

  Edhe ne kohen qe fitoj zoti Boriçi ju me banditet tuaj nuk deshet t'ja dorzoshi bashkine ,por e dorezuat si kurva se shteti eshte shtet,prandaj duhet da dorezosh me deshire dhe jo me polici,se shteti eshte me i forte se ti e partia juaj e krimit.

  Përgjigju
 • Silva: 10/07/2019 22:48

  Kjo ka nevojë për një kalendar letre me selfi per orienteering!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Opozitat të merren vesh me njëra- tjetrën'/ Murrizi: Gati të ulem me Bashën! Takimi me Ramën për 'Zgjedhoren' i vështirë, edhe PS ka kërkesat e saj